עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מפלגת הגייז פורשת מהמרוץ לעירייה

שנה אחרי שהוקמה, הודיעה מפלגת הגייז כי לא תתמודד בבחירות הקרובות בת"א. רכז המפלגה, חגי אייד: "הגייז בתל אביב חיים בבועה. פוליטיקה לא מעניינת אותם"

מפלגת הגייז הישראלית (מג"י) הודיעה אתמול (ה') כי לא תרוץ בבחירות הקרובות למועצת עיריית תל אביב - יפו. לדברי רכז המפלגה, חגי אייד, המפלגה סובלת מחוסר תומכים, ואין לה כסף לממן את מסע הבחירות. בנוסף, הוא טען כי הגייז בתל אביב חיים בבועה, היו רבים שלא רצו לראות מפלגת גייז, במועצה או בכלל, וכי המפלגה נכשלה בגיוס הכספים.

 
"המשחק הזה הוא משחק פיננסי ולא הבנו את זה", אמר אייד. "הפוליטיקה הישראלית מאלצת את המתמודדים במערכות בחירות להשיג משאבים כלכליים אדירים. אם היו לנו כמה עשרות אלפי דולרים - היינו יכולים להתמודד ולהיות שווים בין שווים".
 
מלבד העניינים הכלכליים, אייד מונה כסיבה נוספת לאי הצלחתה של המפלגה את האפאתיות המופגנת כלפי פוליטיקה. "התחום הפוליטי לא מי יודע מה מעניין את הציבור, ובכלל זה את הקהילה", אמר.  "הגייז בתל אביב חיים על זרי דפנה שיבשו. אנשים חיים בבועה שמנותקת מהמציאות, ולא מעניין אותם להתגייס ולפעול. פקה פקה נורא קל לעשות".
 
אולי אנשים פשוט לא מאמינים במפלגת גייז?
"יכול להיות. אבל הניסוי של מג"י לא הסתיים, הוא רק בתחילת דרכו".
 
זה גם לא סוד שהיו כאלה בקהילה שלא רצו בקיומה של מפלגה גאה.
"זה בפירוש נכון, היו כאלה בקהילה ומחוצה לה. בוא נגיד שלא היה לנו פרגון אדיר. מה גם שהחלק המכריע שהצטרף למג"י היה של חברים ובני משפחה שלי. הבסיס החברותי שיחק כאן תפקיד יותר מהבסיס האידיאולוגי".
 
אייד טען כי הוצע למג"י לעשות דילים עם "מאכערים וקבלני קולות", כלשונו, אולם הם סירבו לכך. "אם היינו עושים את זה, היה עלינו להיות מחויבים לאנשי עסקים ולעבור על החוק למענם".
 
לדברי אייד, הוא לוקח את האחריות האישית על ההחלטה. "אדם צריך להיות ריאלי ולהבין שבחירות הן מיצוי של תהליך מול מבחן הבוחר. אנחנו עוד לא מתאימים למבחן הזה".

במקום במג"י, המליץ אייד לקהילה לתמוך בדב חנין לראשות עיריית תל אביב וברשימת מרצ למועצת העיר. לדבריו, לאחר שבחן את כל המועמדים, אלה הן האפשרויות הטובות ביותר לקהילה.
 
"אנחנו יורדים למרתף, ובקרוב נעלה לפנטהאוז"
מפלגת הגייז הישראלית הוקמה לפני כשנה, מלאה בתוכניות גרנדיוזיות. במסע הבחירות הם תכננו להסיע קדילאק ורודה שממנה יחולקו חומרי תעמולה למפלגה. במועצה הם רצו להיאבק על זכויות הגייז, אבל גם על נושאי איכות הסביבה ואיכות החיים של תושבי תל אביב. בשלב מסוים, במג"י אף שקלו להריץ את אייד לראשות העיר. אתמול התכנסו ראשי המפלגה, "מי שלא התאייד", לדברי אייד, והחליטו על הפסקת המרוץ.
 
למרות ההחלטה, אייד טוען שלמפלגה היו גם הישגים. "עוררנו דיון בענייני הקהילה ובקיומה של מפלגת גייז. הייתה תקופה שבה הנושא הזה הועלה כמעט בכל סלון עליז בתל אביב ובישראל. סיקרו את מג"י גם בתקשורת, בארץ ובחוץ לארץ. בנוסף, יש לנו חשבון בנק עם כמה אלפי שקלים, שנשמור אותם לפעילות עתידית. וגם יצרנו תשתית. אנחנו אמנם חוזרים כרגע להיות מפלגת מדף, אבל מפלגת מדף היא מפלגה. יין טוב צריך להיות קצת במרתף. אנחנו יורדים למרתף, ובקרוב נעלה לפנטהאוז".
כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...