עוד בתרבות ובידור
 >  > 

משפחת בריידי של המאה ה-21

הסדרה המשובחת "אחים ואחיות" מטפלת היטב בנושאים כמו בדידות, חיים מחוץ לארון, בגידה ואפילו פוליטיקה. ענת אבישר התאהבה במשפחת ווקר

לפני כחודשיים פגשתי לראשונה את משפחת ווקר, מהסדרה "אחים ואחיות", עטורת הכוכבים והפרסים. אחותי המליצה על הסדרה הזו ואמרה ש"את גם תאהבי את האג'נדה שלהם". והיא צדקה: לאחר צפייה מדוקדקת בעונה הראשונה התאהבתי בהם לחלוטין. הסדרה הזו היא אכן, דיון פוליטי חי ואמיתי, מפתיע בכנותו, בתוך החברה האמריקנית. או כמו שאוהבים לספר לנו בפרומואים לכל סדרה ישראלית חדשה - תסתכלו עליהם ותראו אותנו. במקרה של הווקרים, זה לא סתם פרומו. זה פשוט נכון. 

הסדרה החלה את דרכה ב-2006  ונחלה הצלחה מטאורית, ואף זיכתה את סאלי פילד בפרס ה"אמי" כשחקנית הטובה ביותר.  את אב המשפחה מגלם טום סקריט (אני זוכרת אותו בתור "וייפר" בסרט האלמותי "טופ גאן" שגרם לי לרצות להיות טום קרוז, או טייס, או מה שלא יבוא קודם). את האם, נורה ווקר, מגלמת סאלי פילד המופלאה ("פורסט גאמפ" היה הסרט שחרט אותה בזכרוני, אבל היא עשתה יותר סרטים מכמות השנים שאני חיה). 

הווקרים הם לכאורה, משפחה אמריקנית למופת, עם חמישה אחים מוצלחים. שרה וידון (רייצ'ל גריפיתס), האחות הבכורה, היא אם לשני ילדים ואשת עסקים מוצלחת שעובדת עם אבא והאח טומי ווקר (בלת'זר גטי) בחברה המשפחתית להפצה של פירות וירקות. אחות נוספת מהממת במשפחה הזו היא הרווקה המושבעת והרפובליקנית קיטי (קליסטה פלוקהארט "אלי מקביל"). אח נוסף הוא קווין ווקר (מת'יו ריס), עורך דין סולידי למדי, עם לשון חריפה במיוחד ופה גדול, והוא גם הומו. האח הצעיר והפוחז, ג'סטין ווקר (דייב אנאבל), הוא חייל מילואים ששירת באפגניסטן. אחיה של נורה, סול (רון ריפקין) שלאורך העונה הראשונה נרמז לנו שהוא הומוסקסואל בארון, מתפקד כאיש הפיננסים של החברה המשפחתית וכותל הדמעות של מרבית האחים, בייחוד כשאמא שלהם מציקה להם.
 
כל כך לא מושלמים


משפחת ווקר. תמהיל נדיר של שחקנים מצוינים ותסריט חכם (צילום מאתר הסדרה)

לכאורה, משפחה אמריקנית גדולה ומאושרת, הגם שיש חילוקי דעות בין הצדדים הרפובליקניים של המשפחה לבין הדמוקרטיים, ומתחים - כמו בכל משפחה. רק שבסוף הפרק הראשון מתחילה השבירה של החלום האמריקני הורדרד והמתוק הזה של המשפחה למופת, עם הבית היפהפה בפסדינה, לוס אנג'לס. האב, ויליאם, מת בפתאומיות. ממש כמו ב"עמוק באדמה", גם כאן מתגלים כמה מהסודות האפלים רק לאחר מותו של האב. כך מתברר כי במשך שנים היה לו רומן מחוץ לנישואים עם הולי הרפר (פטרישה ווטיג), וכאילו לא די בכך, גם יש לו ילדה ממנה, רבקה הרפר (אמילי ואן קאמפ). עם מותו של האב מתגלים גם אי סדרים בניהול הפיננסי של העסק ובלאגן שלם מתחיל, עם תהליך הקבלה של שתי החברות החדשות למשפחה - הולי ובתה רבקה.
 
משפחת ווקר עוררה אצלי קנאה בתחילת הפרק הראשון, כשעוד היה נדמה שהצרה הכי גדולה של המשפחה הן המריבות החצי-אידיאולוגיות של קיטי והאם נורה. מיד בתום הפרק הראשון הפסקתי לקנא והתחלתי לאהוב. לשבר הזה יש משמעות, והיא עמוקה בהרבה מאשר סתם אירוע מחולל.  נורה ווקר היא דמות מרתקת של סתירות וויכוחים פנימיים, כעקרת בית ואלמנה שילדיה בגרו. החינוך שלה לילדיה לא היה מסורתי בשום צורה, ואפילו מאשימים אותה בכך שהכניסה פוליטיקה לכל אחד ואחת מהאחים והאחיות מגיל מאוד מאוד צעיר. אמהות אחרות קוראות אגדות, נורה ווקר קראה להם על המצב הפוליטי ועל סוגיות של זכויות אדם. כעת משבעלה נפטר, היא מחליטה לעשות משהו מלבד בישולים, חוזרת לכתוב ואף מתגלה ככשרון גדול. מי אמר שאין חיים אחרי המוות?

לסדרה הזו יש אמירה מאוד ברורה על משפחות, והיא שונה מן המודל ההוליוודי השכיח, המתקתק, שטבעה הסדרה האמריקנית המיתולוגית " משפחת בריידי", בה כל הסתבכות נגמרה עד תום הפרק, וכולם חזרו להיות מאושרים. לווקרים אין שום קשר למשפחת בריידי, ושום קשר למושלמות. הם מורכבים, הם מלאי סתירות והכי חשוב - הם אמינים, הם קצת כמונו, רק עם יותר כסף. הווקרים יודעים שמיסטר בריידי מת מאיידס, ואין באמת משפחות כאלה. האמת אולי לא מתוקה, אבל היא לפחות אמיתית.

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...