עוד בתרבות ובידור
 >  > 

כל כך פשוט

אין בו הרבה חידושים מסעירים או המצאות חדשות, ובכל זאת, האלבום החדש של קורין אלאל מזיז משהו בנשמה. נועה רז הקשיבה ונסחפה בגעגועים לימים יפים יותר

"פשוט כל כך", אלבומה החדש של קורין אלאל, נשמע בדיוק ככה: אלבום חדש של קורין אלאל. לא תמצאו בו חידוש ולא הפתעות מרעישות (והאמת, גם לא כאלו שאינן מרעישות כלל). אבל כן תמצאו בו ריח מוכר של קו התפר - הקו הזה שבין לילות שישי הסוערים במועדונים של פעם, לבין שבת בבוקר עם ריח של ים ורדיו ישן. ציף ציף, שריק שרק.אל תבינו אותי לא נכון. זה לא אומר שאין טעם להאזין לאלבום. ההיפך הוא הנכון. קורין אלאל היא הבית, ו"פשוט כל כך" הוא יותר מכל עשרים קילו של נחמה. אולי אלה הגיטרות, אולי הצלילים הכמעט צורמים אבל לא, אולי הקול של קורין, הצרוד, עם המבטא הקל והתחושה שהיא מסתכלת על החיים שלה, ושל כולנו, וצוחקת. לא כי רע, כי מצחיק.

כוכבי רוק טובים באמת לא מזדקנים, הם רק מתבגרים. פול מקרטני ובונו אצלם, יודית וקורין אצלנו. ואולי באמת ההבדל המהותי בין האלבום הזה לקודמיו הוא הבגרות שבו, המלטפת, המצחיקה. כל כך מצחיקה. כך למשל בשיר הראשון, הפותח – "קורים דברים". הלחן של קורין מצחיק, כל כך מצחיק, ומערבב בתוכו כל כך הרבה – רוק סוער, פופ קופצני, אפילו נגיעות מזרחיות.

את המילים לשיר הזה, כמו לעוד כמה משירי האלבום, כתבה אגי משעול. אני לא רוצה לעשות ג'ינקס, אבל לטעמי משעול היא המשוררת החיה הטובה ביותר שפועלת היום בישראל. ככה זה אחרי שיונה ודליה מתו. משלוש יוצאת אחת. לשמוע לחנים חדשים לשיריה של אגי זה תמיד תענוג, וכך גם הפעם.

אני מנסה לכתוב איזה שיר אהבתי במיוחד, מה יהיה הלהיט הבא של קורין. אני לא מצליחה. אולי כי אין. האלבום די אחיד ברמתו. השירים לא זהים, אבל בהחלט דומים. אי-אפשר לפספס את הקו המרכזי שמופיע בכולם. הקרבה, הפיוס, החיוך.

לקנות או לא? בטח שלקנות. ולא רק כי זה עושה נעים בבטן. הדיסק הזה של קורין, אני לא בטוחה שאני מצליחה לכתוב את התחושה כראוי, גרם לי גם לדמעות. לא דמעות של עצב או רחמים, דמעות אחרות, כאלו של געגוע.

היא הזכירה לי כמה אני מתגעגעת. כמה אני מתגעגעת ללוגוס של פעם (ולהישי שמעליו), כמה אני מתגעגעת לדוחק הזה בין המון בנות, צועקות את המלים של המכשפות. כמה אני מתגעגעת למכשפות. כמה אני מתגעגעת לליידי די (באמת עבר המון זמן מאז שראיתי אותן בהופעה). כמה אני מתגעגעת למה שהיינו אז.

את צודקת קורין, זה באמת פשוט כל כך.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...