עוד בחדשות ודעות
 >  > 

פנקס לא ירוץ למועצת עיריית ת"א

נציג הקהילה במועצת העיר הודיע על פרישה, לאחר שלא השתלב במקום ריאלי באף רשימה. ככל הנראה, לא יהיה אף נציג לקהילה במועצה הבאה

איתי פנקס, הנציג הבכיר ביותר של הקהילה בעיריית תל אביב, החליט שלא לרוץ שוב למועצת העיר בבחירות שיתקיימו בנובמבר. הסיבות לכך הן שלא הוצע לו מקום גבוה ברשימתו של ראש העירייה, רון חולדאי, ומפני שהוא מתנגד לריצה במפלגת גייז. מאחר שכך, יש סיכוי סביר שלראשונה מזה 10 שנים, במועצה הבאה לא יהיה נציג לקהילה.

פנקס התחבט תקופה ארוכה בשאלה אם לרוץ ואיפה, והגיע להחלטה בשבוע האחרון. הבוקר הוא אמר כי "הסיטואציה הפוליטית הייתה כזאת שלא יכולתי לחזור באופן שהייתי רוצה. לא רציתי להיות ממוקם במקום נמוך ברשימה כלשהי. מכיוון שלא הייתי אופוזיציה לאורך הקדנציה, נראה לי לא הגון ולא נכון להשתלב ברשימה אופוזיציונית, בניגוד ללא מעט אחרים שעכשיו פתאום טוענים שהם מתנגדים למדיניות של העירייה. בנוסף, אמרתי מספר פעמים שזה לא נכון לרוץ ברשימה שמכוונת רק לקהילה הגאה. לא האמנתי אף פעם ברשימות סקטוריאליות".

הוא רצה לרוץ ברשימה עצמאית, ואמר כי זכה למימון לצורך הקמפיין ממפלגת העבודה. לטענתו, הכסף מהמפלגה לא הגיע, "עקב מצבה הכספי הרע". לדבריו, "ראיתי שפחות מחודשיים לקמפיין זה לא מספיק, אז נאלצתי להודיע שאני לא מתמודד".

ככל הנראה - מועצה בלי נציג מהקהילה

בסיטואציה שנוצרה, ייתכן כי במועצת עיריית תל אביב - יפו הבאה לא יהיה כלל נציג לקהילה. עו"ד ערן לב נמצא במקום הרביעי ברשימת מרצ למועצה, ויואב גולדרינג ממוקם שלישי ברשימת "עיר לכולנו" - שניהם מקומות ספק ריאליים. מפלגת הגייז הישראלית, בראשותו של חגי אייד, אמנם רצה בבחירות למועצה, אבל הסיכויים שהיא תעבור את אחוז החסימה נראים נמוכים מאוד.

לדברי פנקס, שהעובדה שככל הנראה לא יהיה נציג מהקהילה במועצה הבאה "היא לא טובה וטמון בזה סיכון. צריך לזכור שיש לנו גם אויבים". עם זאת, הוא אמר שאף על פי שחשוב שיהיה נציג גאה במועצת העיר, "רוב העבודה נעשית מול פקידי העירייה וראש העיר, והאחריות לשמירה על ההישגים של הקהילה מוטלת על ראש העיר שייבחר". הוא הבטיח כי "אני מתכוון להיות שם כדי לשמור על ההישגים האלה".

ככלל, פנקס אמר שהוא לא מתכוון לפרוש מפעילות קהילתית. "אני רואה את עצמי ממשיך להוביל את המרכז הגאה, סביר להניח שבראש ההנהלה הציבורית שלו".

"אני מודה על ההזדמנות שהייתה לי"

פנקס אף מכהן כיושב ראש איגוד ערים דן לביוב - משרת אמון של ראש העיר. אם חולדאי לא ייבחר לראשות העירייה, הסיכויים שהוא ימשיך להחזיק במשרה נמוכים, אבל ייתכן שגם חולדאי יעדיף למנות לתפקיד מישהו אחר. עם זאת, פנקס הודיע כי הוא מתכוון לעסוק בענייני איכות הסביבה, גם אם הוא לא יכהן בתפקיד. כמו כן, בנובמבר הקרוב מתחיל פנקס לימודי דוקטורט במנהל ציבורי, והוא ובן זוגו, יואב ארד, מתכוונים בקרוב להרחיב את המעגל המשפחתי.

איתי פנקס נבחר למועצת העיר ב-1998, ומאז ידע עליות ומורדות. מצד אחד, הוא הקים את המרכז הגאה, סייע בכך שהמימון של מצעד הגאווה בתל אביב יהיה כולו על ידי העירייה וטיפל בפניות של גייז רבים שהגיעו אליו. מצד שני, הוא הסתכסך במהלך כהונתו עם מרצ, שמטעמה נבחר, ועם יושבת ראש המפלגה, יעל דיין, ולאחרונה אף הודיע כי הוא מחזיר את המנדט שקיבל למפלגה.

"אלה היו חמש שנים מדהימות מבחינתי", הוא מסכם. "היו הישגים רבים והמון דברים קרו. הרבה מהעבודה שלי הייתה בנושא איכות הסביבה, עם הישג מאוד גדול בנושא השפד"ן, מניעת הזרמת ביוב לים וקבלת פרס הגלובוס הירוק בשם איגוד ערים דן לביוב. אני מודה על ההזדמנות שניתנה לי, בגיל יחסית צעיר, לעשות הרבה מאוד דברים. היה לי שיתוף פעולה מצוין עם הארגונים והמון פרגון מהקהילה. הרגשתי טוב ואני לא פוסל לחזור".

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...