> 

לוכד את הלילה

כבר עשר שנים שפיני סילוק מצלם תאי שירותים עמוסים במועדונים, נדחק במצעדי הגאווה ומתעד ללא הרף את הרגעים הגדולים והקטנים של חיי הלילה בת"א. תערוכה

תערוכת הצילומים החדשה של פיני סילוק, "The SIN", היא הזדמנות מצוינת להביט אל תוך ליבה של מה שאנחנו נוהגים לכנות "הסצינה" כפי שנתפסה מבעד לעדשה. עשרות סיטואציות, המציגות אנשים מכל הסוגים, המינים והנטיות, מנציחות כמה רגעים קטנים כגדולים מחיי הלילה הישראליים בכלל והתל-אביביים בפרט.

"אנשים שונים, מכל סוג ומין, חברו יחד למלודיה הרמונית שמתנגנת לי בזיכרון עד עצם היום הזה", מספר סילוק על "החטא הראשון שלי" - כך הוא קורא לביקור הראשון שלו באלנבי 58 בתל אביב, אחד המועדונים המפורסמים ביותר של שנות התשעים. "הרמוניה מושלמת של חיוכים מרחפים, תחושת חופש שקרית. אין אתמול, אין מחר, יש רק כאן ועכשיו: חייה את הרגע, עצום את העיניים ותן לזה לבעוט לך בפרצוף. יופיו של החטא ההוא היה בכך שהוא היה החטא המשותף של כולנו. שהעולם יתפוצץ, להישרף - אנחנו רוקדים!"

"באותו הרגע הבנתי שזו ההזדמנות שלי להתעלות", הוא ממשיך, "לנצח את כוחות הטבע, ובעזרת המצלמה - להקפיא רגעים כאלה לנצח. התאהבתי בסצנה, בדומם הקפוא לכאורה, שמיליונים כמוהו מרכיבים ביחד את ההרמוניה האנושית מסביב. יש מלחינים שאוספים אלפי תווים ליצירה מוזיקלית אחת. אצלי זה היה הפוך: רציתי לפרק את זרימת המראות שמסביב לאלפי רגעים בודדים".

סילוק מצלם במסיבות כבר כ-10 שנים. בתחילה באתר "לילה", ואחר כך במסגרות אחרות. בתערוכה הוא מביא את חיי הלילה של תל אביב, כולל אלה הגאים, מכל מיני צדדים שלהם. מהשמחה ועד המין, מהסמים ועד האקסטרווגנטיות, מהאוחצ'ות ועד להכי סטרייטים בעולם.

בחרנו להביא כאן כמה צילומים שלו, שחלק מהם נעשה במסיבות גייז.מעל לכל תמונה יש את השם שלה, ומתחתיה יש כיתוב שסילוק כתב בעצמו.

הכי גאה שיש (צולמה ב-2006)


"אני גאה! מצעד הגאווה. אני גאה! איזו אהבה. אני גאה! אוחז במצלמה. אני גאה! גאה בך, בתמונה!"

אחד מי יודע? (2005)"11 אוחצ'ות, 10 קירחים, 9 פרחות, 8 ערסים, 7 סטרייטים, 6 רוסים, 5 שרירנים, 4 מסוממים, 3 סוחרים, 2 שומרים. יציאה אחת!"

Shirazi iZ In The BuildinG"חשבתי שאני שיכור, ממש שיכור. ברמות שעוד לא הגעתי אליהן מעולם. הייתי בטוח שעוד שנייה מאשפזים אותי, וכשינסו לקחת ממני דם - הדבר היחיד שיצא לי מהעורקים זה וודקה רד בול. צילמתי, רק כדי שאוכל למחרת בבוקר לדעת שאני שפוי, ואז הוא הציע לי דרינק. אני לא שיכור. סתם מסטול...".

???? (2008)"אולי זה באשמת קלדרון. אולי הוודקה טוניק. אולי הכדור. ואולי זה סתם מבוים? יש דברים שלא משנה כמה ננסה לביים אותם, זה לא ילך. במקרה הזה, אני אתן לך להחליט".

מייקי (2006)"השפתיים האלו, הן עובדות מעולה. להשיג הכול, כאן ועכשיו. אחרי שנים של אימונים - זה ודאי. מייקי יודעת שהיא דומה למייק, אבל לא אכפת לה, לפעמים כן, אבל אז היא נזכרת שלא".

רורשך (2000)"שמחה, שלווה, אקסטזה, הזדהות, הכרת תודה, היסטריה, הערצה, התלהבות, כמיהה, סיפוק, אכזבה, כאב, צער, עצב, פחד, כעס, קנאה, ריקנות, תסכול, מרירות. לא שמת לב, אבל מה שהוא 'מרגיש' בעיניך זה מה שאתה מרגיש עכשיו".


כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...