> 

ממה מפחדת לינדזי לוהן?

כשהאקסית שלך מספרת לעיתונות פרטים אינטימיים - זה די מפחיד ומקומם. מזל שלינדזי לוהן חיה בארצות הברית, כי שם יש לה לפחות קהילה תומכת

לינדזי לוהן, שחקנית וזמרת, לא מסתירה את מערכת היחסים הנוכחית שלה עם ה-DJ סמנת'ה רונסון. זה כנראה קצת הרגיז את המאהבת הראשונה של לוהן, קורטני סומל, שנשארה אנונימית בגלל שלינדזי עוד היתה בארון. סומל כנראה הריחה כסף או נקמה וחשפה כי רונסון אינה בת הזוג הראשונה של לוהן וכי היו לה קשרים לסביים רבים בעבר. כאמור, לכאורה אין כאן דבר מלבד רכילות ואולי גם קצת נקמתה של אקסית קנאית.

נראה שאין כאן עניין גדול -  אז יש עוד כוכבת הוליוודית חובבת נשים (את זה ידענו עוד קודם), אפילו הייתה תקופה שהיא חיה בארון. רק בסוף השבוע האחרון דיווחנו כאן על שתיים כאלה (אלן דג'נרס ופורשיה דה רוסי), שגם התחתנו. אחרי היציאה המפורסמת מהארון של אלן דג'נרס ורבות אחרות, הוליווד מזמן הפסיקה להתרגש מזה. בנוסף, הגיוני שהיו ללוהן פחדים רבים,שנגעו למעריציה שאולי יעריכו מעט פחות את השתייכותה לקהילה. הגיוני אפילו יותר שלא תבחר לחשוף את כל מה שעבר עליה בהיותה עדיין בארון.
 
אי אפשר להתעלם מן הסוגיה הזו, של היציאה מהארון של אנשי ציבור מסוגים שונים, וההתלבטות הקשה בעניין. רובם, בסופו של דבר, בוחרים להתבצר בו. אלמלא לינדזי הייתה מחוץ לארון והיותה קורבן למצלמות הפפראצי, שמנסות לצלם אותה ואת בת זוגה כמה שיותר, הסיפור הזה היה שערוריה גדולה.

ארוניסט או הומוסקסואליסט?

ישנם לא מעט אמנים שחיו בארון בגלל אותם פחדים. את חלקם אנחנו מכירים בזכות האקסים שמספרים מה היה לכל מי שרק רוצה לשמוע. אף אמצעי תקשורת לא מעיז, כמובן, לפרסם, אבל הם טורחים לפרסם רמזים רבים על גייז בעולם המוזיקה, הטלוויזיה,, הבידור ועוד... נשאלת השאלה האם הקריירה של אותם ארוניסטים תינזק כתוצאה מהיציאה מהארון או לא.

יש אומנים רבים שקהל היעד שלהם אינו מאפשר להם לצאת מהארון, מכל מיני סיבות - החל בגיל צעיר למדי של המעריצים וכלה ברקע מסורתי כזה או אחר. יש אומנים שפשוט לא רוצים שהשיח הקהילתי יישזר באומנות שלהם. לצד אלה, רבים אחרים מוכנים בהחלט לומר בגלוי מי הם ואת מי הם אוהבים.

אלה הגלויים סופגים ביקורת קשה מצד הקהילה עצמה. רבים מגיבים ליצירותיהם או לפרסומים עליהם ב-"הוא לא מייצג אותי", "היא אינה ראויה לייצג את הקהילה שלי" וכו'... הקהילה נוטה שלא לפרגן במיוחד ליוצריה הנמצאים מחוץ לארון, לפחות למראית העין ובטוקבקים. היא גם ממש לא מפרגנת לארוניסטים שבהם, אבל לפחות זה לא נעשה בעקבות כתבות בתקשורת.

עושה רושם שיש אומנים ואנשי הציבור שאינם יוצאים מהארון משום שהם לא בטוחים במוכנותם לעמוד מול הבורות והביקורת מן החברה הכללית, וגם מזו שתופנה אליהם מן הקהילה עצמה. הגב מצד הקהילה לאומנים שיצאו מהארון הוא קטן מאוד, ואילו החשיפה הציבורית והשאלות המביכות (כמו גם הסיכונים מבחינת אהדת הקהל הרחב) גדולים לאין שיעור.

לקחת את הסיכונים ולהפוך להיות מייצג לקהילה שתוקיע אותך כי אתה לא מייצג את כל-כולה הוא לא רעיון שנשמע למרבית סוכני השחקנים והאומנים בארץ חכם במיוחד. ידוען שלא יוצא מהארון יכול לפחות להנות מכך שהוא לא מייצג כלום, לפחות לא בעניין הזה. אם הוא יעשה את הצעד ויספר על נטייתו, התקשורת כבר תעזור לו להפוך למקרה לדוגמא, לסבית-מחמד או לפחות אוחצ'ה מרושעת מ"הדוגמניות".

צדקה לינדזי לוהן כששקלה היטב את היציאה מהארון, ובחרה באומץ לצאת. לו היתה חיה בארץ, היו נוספים לשיקולים שלה גם התגובות הלא מפרגנות מצד הקהילה. אם אותה אקסית הייתה מגיעה לתקשורת הישראלית לספר לכל העולם על כך שלינדזי היא לסבית כבר שנים ואילו חברתה הנוכחית אינה "נסיעת המבחן" שלה בקהילה הלסבית, כבר היו קמות הנשמות הטובות בקהילה והופכות את האקסית לאייקון מקומי לכמה דקות ואת חייה של לינדזי לוהן למרים מעט יותר בכל טוקבק.

החלק היפה כנראה הוא - שבשערוריה הבאה של נהיגה בשכרות או השפעת סמים של לינדזי לוהן / בריטני ספירס / איימי ויינהאוס (בריטית, אבל לא חסרות שערוריות) - אפילו האמריקאים ישכחו את זו הקודמת. כי לו הייתה חיה בארץ, היו כבר מזכירים לה את זה במשך שנים, לפחות כמו שמזכירים לאדם את הבלורית, הבנדנה והלילות המתוקשרים עם המעריצות. כל אחד והפאדיחה שלו.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...