עוד בתרבות ובידור
 >  > 

בקרוב: יורש למינרווה?

שתי יזמות לסביות נמצאות במשא ומתן לרכישת ה"פאם פאטאל", במטרה למלא את החלל שנוצר עם סגירת מקום הבילוי הקבוע היחיד ללסביות

האם קם יורש ל"מינרווה?" בעלי הפאב התל-אביבי הגאה "פאם פאטאל" נמצאים בימים אלה במשא ומתן מתקדם למכירת המקום, במטרה להפוך אותו לפאב המיועד לקהילה הלסבית. הקונות הפוטנציאליות הן זוג לסביות, שמתכננות לפתוח חלופה ל"מינרווה" שנסגר והותיר את הקהילה הלסבית ללא מקום בילוי קבוע. ענת כהן, הבעלים הנוכחיים של המקום, עתידה להישאר "שותפה שקטה" במקום החדש שייפתח, ובמקביל היא מתכננת לפתוח בית קפה לגייז, במקום אחר בעיר. החוזה בין השלושה עתיד להיחתם בימים הקרובים.
 

לאחרונה נפוצו שמועות רבות לגבי עתידו של ה"פאם פאטאל", שנסגר לשיפוצים חודשים אחדים לאחר פתיחתו. מרביתן גרסו שמדובר בסגירת המקום לצמיתות. חלקן טענו שהמקום סובל מחוסר קהל ומהפסדים כבדים.

 
שי כהן, מעובדי המקום, מכחיש את הטענות וגורס שהמקום דווקא הרוויח: "אף על פי שהמקום לא פוצץ את הסצנה של תל אביב, הוא היה רווחי והחזיק יפה מאוד. היה קהל קבוע שהיה מגיע למקום בכל סוף שבוע. בימים חמישי, שישי ושבת הצלחנו להרוויח מאוד יפה. גם אם הגיע מעט קהל - זה היה קהל איכותי, שמבזבז הרבה כסף".
 
"העירייה לא באה לקראתנו"
כהן טען כי השיפוצים שתוכננו אכן אמורים היו להתקיים. "תכננו לצרף למקום את חצר הבניין ואת הקומה השנייה. הכול היה בשלבים סופיים היו לנו כבר מעצבים, משרד פרסום ומשרד יחסי ציבור שעבדו אתנו".
 
לגרסתו, יצא אל הפועל רק חלק קטן מהשיפוצים בגלל עיריית תל אביב - יפו: "היא בכלל לא באה לקראתנו, כי אנחנו במרכז העיר. אם היינו באזור תעשייה או במקום לא מיושב סביר להניח שלא הייתה לנו בעיה לקבל אישור, אבל באזור שלנו עושים את המוות על כל אישור שצריך להוציא". "אם היינו מחליטים להישאר ומה שתכננו היה קורה", הוסיף, "ה'פאם פאטאל' היה הופך להיות ה-מקום של העיר".

ענת כהן טוענת שבמסגרת השיפוצים שכן בוצעו, חלק מהמטבח להיות חצר קטנה - מה שהצריך אישור נוסף מהעירייה. לטענתה, האישור התמהמה, אולם לאחרונה נושבות רוחות חדשות מכיוון העירייה. היא אמרה ש"אם הם לא יעשו בעיות, נמכור את המקום לזוג לסביות והוא יהפוך להיות פאב ללסביות. נראה שכרגע זה הולך לכיוון טוב".

"אני חושבת שמאוד מאוד מתבקש לפתוח עכשיו מקום ללסביות, כי אין שום מקום אחר ויש מחסור ענק", היא אומרת. "שווה, הכרחי וכיף גדול להחזיק מקום ללסביות".
לדבריה, היה צריך לסגור את ה"פאם פאטאל" כדי "להגדיר אותו מחדש" ו"לעשות לו מתיחת פנים מקצועית". בעתיד, כהן מתכוונת אף לנסות ולהקים בית קפה לגייז.
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...