עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ארה"ב: נעצר חשוד ברצח טרנסג'נדרית

תושב קולורדו בן 32 נעצר בחשד כי רצח טרנסג'נדרית בת 18 וגנב את רכבה, ואמר: "חשבתי שרצחתי 'את זה'". הוא עתיד להיות מואשם בביצוע פשע שנאה

אלן ריי אנדרייד, תושב קולורדו בן 32, נעצר לפני ימים אחדים בחשד כי רצח את אנג'י זפאטה, טרנסג'נדרית בת 18. אנדרייד נעצר במרחק כ-80 ק"מ מזירת הרצח. הוא צפוי להיות מואשם במספר אישומים, בהם רצח מדרגה ראשונה וביצוע פשע שנאה.

המשטרה עצרה את אנדרייד לאחר שקיבלה תלונה על מטרד רעש, ומצאה אותו נוהג במכוניתה הגנובה של זפאטה. הוא יואשם גם בגניבת הרכב. לאחר המעצר, הוצע לאנדרייד לשחררו בערבות, אולם הוא סירב. בתצהיר שמסר במשטרה, הוא כתב כי חשב שרצח "את זה" (It).

גופתה של זאפטה התגלתה ב-17 ליולי בדירתה על ידי אחותה, כשמסביבה היה הרבה דם. מקרה הרצח שלה יהיה הראשון במחוז שיוגדר כפשע שנאה, בעקבות חוק שהתקבל ב-2005 ושמגדיר כפשע שכזה גם פשעים שבוצעו על רקע נטייתו המינית של הקורבן, או היותו טרנסג'נדר.

ה"ניו-יורק טיימס" מוסר כי זאפטה החלה לחיות כאישה לפני 6 שנים, בהיותה בת 12. אחת מאחיותיה, מוניקה, אמרה לעיתון כי חבריה הרבים וחמשת אחיה ואחיותיה קיבלו את עובדת היותה טרנסג'נדרית. "אהבנו להסתובב אתה", ציינה מוניקה, "כי היא משכה הרבה תשומת לב. לא הייתי יכולה ללכת אתה אפילו לוולמארט (רשת מרכולים אמריקנית - GoGay) כי אנשים היו מסובבים את הראש. כולם ידעו מי זאת אנג'י".

עם זאת, בבית הספר שבו למדה, קיבלה זאפטה איומים מצד ביריונים וסבלה מבדידות. בשלב מסוים, נשרה זאפטה מהלימודים ועברה להתגורר בעיירה גרילי שבקולורדו.

כריס פיין, פעיל בארגון "למבדה" למען זכויות קהילת הלהט"ב, אמר כי "שמענו מאנשים רבים (בעיירה - GoGay) לא רק ביטויי זעם על המעשה, כי אם גם הלם איך זה יכול לקרות". יצוין כי קרוב ל-200 בני אדם הגיעו לטקס לזכרה של זאפטה, שהתקיים בכנסייה שבה נהגה להתפלל.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...