עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ג'ון מק'קיין נגד אימוץ גאה

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית אמר כי הוא מתנגד לאימוץ על ידי זוגות גייז: "אימוץ צריך להיעשות על ידי גבר ואישה". הארגונים הגאים זועמים

העימות סביב האימוץ הגאה בארצות הברית - בכותרות: המועמד הרפובליקני לנשיאות, ג'ון מק'קיין, אמר השבוע כי הוא מתנגד לאימוץ על ידי בני זוג מאותו המין. לדעתו של מק'קיין, הורה מאמץ בעצמו, חשוב שיהיו לילד אבא ואמא. עם זאת, הוא אמר שאין הוא מתכוון לקדם איסור פדראלי על אימוץ גאה.

בראיון שפורסם ב"ניו-יורק טיימס" אמר מק'קיין כי "אני חושב שהוכחנו ששני ההורים חשובים להצלחת המשפחה, לכן אני לא מאמין באימוץ גאה".

מק'קיין ואשתו, סינדי, מאמצים בעצמם ילד שנולד בבנגלה-דש שבאסיה. הוא אמר כי עובדה זו גורמת לו גאווה, ועודד אחרים לאמץ בעצמם. כשנשאל האם האימוץ צריך להיעשות על ידי "זוג מסורתי" (גבר ואישה) השיב: "כן".

לאחר הראיון, פרסמו יועצי התקשורת של מק'קיין הודעת הבהרה שבה נכתב כי הוא לא תומך בחקיקה פדראלית בנושא, וכי הוא הביע את עמדותיו האישיות, לפיהן "ילד צריך להיות מגודל על ידי אמא ואבא, כשזה אפשרי".

"מק'קיין ימנע בתים אוהבים מילדים נזקקים"
דבריו של מק'קיין עוררו תגובות נזעמות מצד פעילים גאים. קארה ספרדיני מהמועצה לשוויון במשפחה אמרה כי "אין סיבה לזרוע מכשולים בדרכם של ילדים ברי הגנה לזכות לבתים". ג'ודי האקבי, מנכ"לית ארגון הורים, משפחות וחברים של לסביות והומוסקסואלים, אמרה כי דבריו של מק'קיין מייאשים במיוחד לאור העובדה שיש בארצות הברית 100,000 ילדים המחכים לאימוץ. לדבריה, "מק'קיין ימנע בתים אוהבים מילדים שזקוקים להם נואשות רק בגלל אפלייה".

לפי ההערכות, זוגות מאותו המין אימצו עד כה בארצות הברית כ-65,000 ילדים. ארגונים שונים במדינה הביעו תמיכה באימוץ גאה, בהם ארגוני הפסיכיאטרים והעובדים הסוציאליים האמריקניים.

פלורידה היא המדינה היחידה בארצות הברית שבה אסור לבני זוג מאותו המין לאמץ ילדים. בישראל, לעומת זאת, האימוץ הגאה הוכר לאחרונה, בעקבות החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שאפשר לזוגות גייז לאמץ. גם בתי המשפט בישראל הכירו בעבר באימוץ לסבי.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...