עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חגי אלעד - מנכ"ל האגודה לזכויות האזרח

לאחר שכיהן כמנכ"ל הבית הפתוח, מונה חגי אלעד למנכ"ל ארגון זכויות האדם הגדול בישראל. "אני רואה בתפקיד אתגר עצום, אחריות גדולה ושליחות", אמר

האגודה לזכויות האזרח הודיעה היום (ג') על מינויו של חגי אלעד, לשעבר מנכ"ל הבית הפתוח, כמנכ"ל החדש של הארגון. אלעד נכנס לתפקידו ב-1 ליולי. הוא אמר לאחר מינויו כי "אני מודע לכובד האחריות ולגודל ההזדמנות בניהול האגודה".

לדברי אלעד, האגודה לזכויות האזרח היא "נכס נדיר, שטופח על ידי מאות פעילים במשך עשרות שנים". אלעד אמר כי הוא מתחייב לעשות הכול "כדי להצליח להמשיך ולמצות את הפוטנציאל האדיר הגלום בפעילותה של האגודה להשפיע על החברה בישראל ועל מידת החופש, הכבוד והשוויון לו זוכים כל בני האדם החיים כאן".

אלעד טען כי לאגודה לזכויות האזרח יש "מעמד ואחריות יוצאי דופן בעולם זכויות האדם. ייחוד זה הופך מורכב ומשמעותי עוד יותר היום, כשיש את האתגרים יוצאי הדופן שהמציאות בישראל מזמנת עתה בפני אלה שעושים כאן ועכשיו למען זכויות האדם ולשם מתן תוקף מהותי לכותרות מאוימות, כגון: 'דמוקרטיה' או 'שוויון'". לדבריו, "מתוך תפיסה זו אני רואה בתפקיד מנכ"ל האגודה אתגר עצום, אחריות גדולה ושליחות".

חגי אלעד מחליף בתפקיד את רחל בנזימן, שכיהנה כמנכ"לית האגודה לזכויות האזרח ב-5 השנים האחרונות. אגודה זו מטפלת בתחומים שונים הנוגעים לזכויות אדם - החל מזכויות הפלסטינים בשטחים ועבור בזכויות מיעוטים, נשים, עובדים זרים וגם בזכויות קהילת הלהט"ב. כך, למשל, ייצגו היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, עו"ד דן יקיר, ויושב ראש הנהלת הארגון, עו"ד דורי ספיבק, במאבקים שונים של הקהילה, בהם בבג"ץ רותי וניקול ברנר - קדיש, נישואי קנדה ובעתירתו של הומו פלסטיני שביקש להישאר עם בן זוגו בישראל, מחשש למוות המצפה לו בשטחים. האגודה אף הביעה תמיכה במצעד הגאווה בירושלים.

חגי אלעד הוא אסטראו-פיזיקאי בהשכלתו. בשנת 2000 הוא מונה למנכ"ל הבית הפתוח, וכיהן בתפקיד עד 2006, בין היתר בעת ההחלטה על קיום אירועי הגאווה העולמיים בירושלים, והאירועים עצמם, ובתקופתו אף החלו מצעדי הגאווה בירושלים. אלעד זכה בעבר בתואר איש השנה בתחום עשייה קהילתית של GoGay.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...