> 

בשלישי ובשבת: ה"מינרווה" בידיים שלנו

פאב "הרוזנת", שהוקם על חורבות ה"מינרווה", מתחיל השבוע בשני ליינים חדשים לבליינים הגאים. מנהל המקום: "אנחנו מביאים משהו שקצת חסר לקהילה"

סגירת ה"מינרווה" וה"סדאמוס אמורי", והעובדה שה"פאם פאטאל" נמצא בשיפוצים, הביאו לירידה דראסטית בהיצע הבילויים הקיימים בתל אביב לקהילה הגאה.

שני ליינים חדשים שנפתחים השבוע ב"הרוזנת", פאב שנפתח במקום שבו שכן ה"מינרווה", ינסו לשנות את המצב ולתת מענה לבליינים המאוכזבים שנותרו ללא בית.

הערב (ג') יתחיל ב"רוזנת" ליין לסביות בשם "Royal Bitch". את הליין מנהלות בנות הצמד E & E, ותנגן בו DJ נרקיס טפלר. מנהל המקום, טל בלוך, אמר כי בליין תנוגן "מוזיקה שונה" מזו שישנה במסיבות נשים אחרות. בלוך טען כי הוא לא יסגור את הערב בפני גברים, "אבל לא נהפוך את זה לפריק שואו". לזה אנחנו קוראים אינטגרציה.

ליין הגייז שייפתח במקום במוצאי שבת ייקרא "Douche", וינהל אותו דוד פרל. גם שם, מבטיח בלוך מוזיקה שונה מזו המנוגנת במסיבות גייז. "אנחנו לא רוצים להביא מוזיקה סטנדרטית", הוא אומר, "אלא מוזיקת טראש והפי. אנחנו רוצים להחזיר עטרה ליושנה, במובן הזה". לדבריו, "ננגן בליין מדי פעם את מדונה, למשל, אבל לא את הדברים שלה שמנגנים בליינים אחרים". על הליין עצמו אמר בלוך כי "לטעמי, הוא מביא משהו שקצת חסר לקהילה". לטענתו, בערבים שבהם יתקיים ה-"Douche" ישונה העיצוב של "הרוזנת" בהתאם. הכניסה לשני הליינים תהיה חופשית.

ה"רוזנת" הוקם על ידי רמי נתנאל, הבעלים של "קפה ג'ורג'" בתל אביב, לאחר שנמכר על ידי בעלות ה"מינרווה", גלית בן שמחון ודליה שלף. אלה הסבירו את סגירת הפאב המיתולוגי ב"עומס ורצון לרענן את ההנהלה".

לדברי בלוך, ישנן לסביות - הקהל שבעיקר אליו פנה ה"מינרווה" - שמאוד מרוצות מהמקום החדש: "אני נתקל בלסביות שבאות ל'רוזנת' ואומרות שהאווירה השתנתה, הסליז שהיה ב'מינרווה' עודן". לדבריו, "מי שמחפש את הסליז יכול להסתדר במקום קצת פחות סליזי, אבל הפוך לא יכול לקרות".

בלוך אמר כי "העיצוב של 'הרוזנת' נשאר כמו זה שהיה ב'מינרווה', אבל עשינו שיפוץ ושדרוג לבר עצמו". המקום נפתח להרצה לפני חודש ולטענת בלוך, "אנחנו רוצים שהוא יהיה בית לאוהבי מוזיקה באשר הם".

לדבריו, גם בשאר ימות השבוע, שבהם לא יתקיימו הליינים לגייז ולסביות, יהיה המקום ידידותי לקהילה הגאה. "חסר היום בית לקהילה", אמר. "אנחנו אמנם לא הופכים את 'הרוזנת' למקום של גייז, אבל אנחנו רוצים לתת מקום שיהיה בית לאנשים טובים, בקהילה ומחוצה לה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...