עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

ההומו והעיר הגדולה - 5

חדרי החושך של ברלין לא מתרכזים רק בבארים אלא גם במועדונים. האנתרופולוג ממשיך בסקירת הפינות האפלות במיוחד של ברלין

ראשית מעוניין האנתרופולוג המתחיל להתנצל על העדרותו הממושכת ועל הקטיעה הפתאומית בתהליך המחקרי. החורף הברלינאי נותן אותותיו, ומה לעשות שהוא מעט יותר קריר מזה השורר בארץ זבת חלב וקרב שלנו. ודווקא בוא האביב מהווה, כך נראה, תקופה הפכפכה ומסוכנת, שכן לפתע בהיר וחמים ונאה, וילד טוב ישראל החליט לפשוט את המעיל בחדווה, רק על מנת לקפוא מקור שעות מספר אחר כך. התוצאה האולטימטיבית: ברונכיטיס. עברנו גם את זה. ושוב, הנני כאן.

אז הבה נמשיך במסע. בפרקים האחרונים, למי שהספיק לשכוח, הצצנו מעט לעולם חדרי החושך, או במילים אחרות לעולם הבארים המקומי בברלין. החל מתומז בר המיתולוגי ועד השויינה עם אובדן החושים המוחלט, כמו גם איבוד ההכרה של אותו הבחור שהמשיך להוות מקור בלתי נדלה של פורקן, גם כאשר עיניו התגלגלו בחוריהן. אבל בל נשכח כי מלבד עשרות הבארים תחת כל עץ רענן וחדרי החושך בכל גומחה פנויה, קיימים גם לא מעט מועדונים גאים לחלוטין. בכל זאת, בירת הגייז החדשה של אירופה. וכמובן שחדרי החושך לא פסחו גם על סצינת המועדונים. למה מה?

כך שאם באמת לא בא לכם שוב ללכת לבאר למצוא פורקן לערב, אפשר בחדווה ללכת למועדון, לשלם דמי כניסה (זעומים בהשוואה לארץ, שערורייתיים עבור תושבי ברלין הותיקים כ20- 30 ¤), ןלזכות בחוויה המשולבת של רחבת ריקודים, בר וחדר חושך.

קיימים מספר מועדונים המציעים את האופציה הנ"ל, ובעקבות נתח השוק העצום שכבשו להם חדרי החושך בשנתיים שלוש האחרונות, גם מועדונים "מהוגנים" יותר (כגון so36) מקיימים ערבים מיוחדים הכוללים חדרי חושך, תחת הכותרת הכל כך בנאלית כאן של סקס פארטי.

אבל שני המוקדים המרכזיים הם, הקונקשיין והסנקס קלאב. השולט ביד רמה בנושא באופן שוטף הוא כנראה מועדון הקונקשיין בשונברג. בימים אלו חוגג המועדון בר מצווה. והיד עוד נטויה, כמובן. ראשית, יש להבין שקונקשיין הוא בעצם שם נרדף לאימפריית גייז מקומית. יש קונקשיין הוטל, עד זה מכבר היה קונקשיין קפה, יש את הקונקשיין קלאב כמובן וגם הקונקשיין גראז' המהווה חנות סקס עם סרטים וכל השאר, וכמובן חדרי חושך עצומים.

המועדון עצמו פעיל בעיקר בסופי שבוע, או אז אפשר למצוא בו מגוון רחב במיוחד של חברי הקהילה. החל מממוצעים משמימים וכלה בבעלי פטיש בינוני הבא לידי ביטוי כלפי חוץ בצורה שאינה ניתנת לפרשנות מרובה מדי. יש להבהיר כי מעל לכל הקונקשיין הוא מועדון. בר, רחבת ריקודים. וישנם כאלו שהולכים אליו באמת על מנת לרקוד. מדובר בחלק קטן יחסית. קטן מאד. אבל עדיין. על פי גילו אפשר להבין כי הכניסה אליו מהווה לרגע תחושת דזה וו', בשל העיצוב הכל כך אייטיז שלו, אבל זה בהחלט פרט שולי. המועדון בנוי, כמעט כמו כל פינה גאה בעיר הזו, בשני מפלסים. המפלס העליון הוא הבר הראשי, רחבת ריקודים (קטנה באופן מפתיע) ובר משני. בקצה רחבת הריקודים צץ לו גרם מדרגות, בסופו מגיעים למפלס התחתי. כפי שציינו הקונקשיין הוא מעל לכל מועדון. במשך שנים המפלס התחתי היווה רחבת ריקודים נוספת. אלא שדברים משתנים, אתם יודעים, תמורות הזמן. וכבר אמרנו שמספר פוקדי המועדון במטרה לרקוד אינו מהווה נתח מרכזי, כך שבעלי המקום החליטו על שינוי קל. המפלס התחתון מהווה כעת בר נוסף, עם אזור ישיבה, כסאות וכורסאות. וכ-מ-ו-ב-ן שהמפלס התחתון מהווה גם את הכניסה לאזור המבוקש ביותר חדרי החושך. מועדון הקונקשיין מציע באופן בסיסי שני חדרי חושך, שניהם לא ממש עצומי מימדים. מצדו הימני של הבר התחתון קיים פתח חשוך, שלמראית עין נראה ככניסה לאיזה מחסן בו מאוכסנים המשקאות ושאר מצרכי יסוד. אלא שתנועת הלקוחות הנבלעים בחשיכה ולא יוצאים משם במהרה מבהירה כי מדובר במשהו שונה במעט. מסדרון קצר מוביל אותנו לשני חדרי חושך. מצד ימין חדר חושך שבמרכזו כסא עינויים אולטימטיבי. תרומה נדיבה של גניקולוג מזדקן, ככל הנראה. מצדו השני של המסדרון חדר עם סלינג מרשים ממדים. מצדו השמאלי של הבר חדר חושך קטן נוסף, בו ניתן להסתובב במעגלים אינסופיים.

העניין המרכזי הוא שאי שם סביב השעה אחת, מתחיל האקשן האמיתי. כפי שציינו אימפריית הקונקשיין כוללת גם את הקונקשיין גראז'. סביב השעה היעודה נפתחות בטקס רב הדר הדלתות המחברות בין המפלס התחתון של מועדון הקונקשיין לקונקשיים גראז', ושמחת בית השואבה, השאיבה, היניקה, הדחיסה ושארית (דרכי) הפליטה יוצאת לדרך. מדובר בתוספת מיקום ואבזור משמעותית. בקצה אחד חדר השירותים, ובצמוד אליו חדר האמבטיה. כלומר חדר חשוך עם אמבטיה שעל פי רוב ניתן למצוא בה חבר קהילה שוכב במערומיו ומביט בעיניים כלות בכל הנכנס, בתקווה שזה יחליט לוותר על התור המשתרך בשירותים ויטיל מימיו באמבטיה. על פי רוב בתחילת הערב אין פעילות רבה, אולם מספר שעות מאוחר יותר ניתן למצוא לא מעט פעילות בחדר האמבטיה, כולל השתנה קבוצתית, פרטנית, בפוזות מרתקות וכל מיני שילובים כיד הדמיון הטובה. ויש להם, לברלינאים לא מעט דמיון. הבה נגדיר זאת כיבוי צופים לחרמנות. גם עבור הפעילים בפנים, הפורקים עצמם לדעת שוב ושוב, וגם עבור ילדים טובים ישראל שמסיבות עלומות צפייה של מספר דקות בפעילות שכזו מורידה את רמת הלבידו שלהם באופן ישיר לרמה המשתווה לטמפרטורה השוררת בחוץ. מינוס חמש לערך.

מפינה זו מסדרון חביב המוביל אותנו לעולם חדש. מצדו הימני תאי התבודדות עם דלתות נעילות. מצידו השמאלי חדרים רחבים למדי, המציעים לשרות הקהל ספסלי ישיבה, הקרנות של מיטב סרטי הסקס, מזרונים לצפייה קבוצתית בסרטים העמוקים (אוקיי, ולפעילות נוספת כמובן. לאלו שמעדיפים להביע את העדפותיהם ותשוקותיהם, כמו גם להפגין את גופם לראווה דווקא לא בחושך מוחלט. מתוסכלי עולם הדוגמנות אולי), וסתם אזורים מתים יחסית לקרוזינג רגיל. בקצה המסדרון אפשר להכנס לאזור חשוך באופן חסר תקדים כמעט. בצדו האחד חדר לא קטן במיוחד בו מתרכזים להם חובבי העלטה. קצת קשה לתאר את אשר מתרחש שם, נוכח העובדה שחוש הראייה אינו רלוונטי כל כך. הטריק הידוע של הצתת סיגריה במטרה לנסות ולהבחין, ולו בקווים כללים, בדמותו של זה העומד והמעמיד מלפני, מצדי או מאחורי, לא ממש עובד. העלטה כל כך עמוקה, שרגע הצתת הסיגריה והבזק האור הפתאומי רק גורם למצמוץ העיניים המסתנוורות. כמו גם לגעירה מהסובבים על ההפרעה הבלתי מתוכננת. כך שהחוש העיקרי ממנו ניתן לדווח על הנעשה הוא השמיעה, ועבור רבים גם חוש המישוש, כמובן. ומסתבר שחושים אלו מספקים למדי. על פי רוב החדר מספק נקודה לא מבוטלת לפורקן בדרכים רבות ומגוונות, ועל פי רוב  בעקרון האחווה הקבוצתית. להיות בשניים זה נחמד, להיות בחמישייה זה נחמד שבעתיים. וכל המוסיף הרי זה משובח.

מצדו השני של אזור החשיכה מצוי חדר, מוגבה מעט מגובה הרצפה, ומואר בצורה מחשידה. המחשיד עוד יותר היא העובדה כי התאורה בתוכו אינה עוזרת כלל לראייה באזור האפל. אבל זה הרעיון. בחדר המואר תלוי לו סלינג לראווה, ובתוכו ניתן למצוא, על פי רוב את השחקנים המתוסכלים. אלו מבצעים אקטים מרשימים למדי, ובשל התאורה כל יושבי האזור החשוך יכולים להבחין בהם. לא פעם מתקרב מישהו עד לפתחו של החדר לבחינה ברורה יותר של הנעשה. אולי גם להצטרף. ולא פעם הפעלתנים בפנים מעיפים מבט לעבר פתח הכניסה לבחון את הצופים ולשכלל את הרייטינג היומי שלהם.

אבל אם נחליט שלא להיכנס למתחם זה בקצה המסדרון, הרי שנוכל לגלות גרם מדרגות נוסף, המוביל אותנו מעלה לעבר מתחם חדש ומלא אפשרויות חדשות. המתחם בנוי שני מפלסים, כפי שציינו אלמנט מובהק של עולם הקהילה המקומית. המפלס התחתון מהווה אזור קרוזינג מעגלי סביב מספר לא מבוטל של תאי התבודדות, בהם גם מסכי טלוויזיה לבידור הקהל במיטב הקלאסיקה של, נו, אתם יודעים. בקומה השניה, ניתן למצוא את אזור ההקרנה המרכזי של הסרטים, שישה מסכים, בכל אחד מהם סרט אחר, כורסאות ישיבה, אזור עמידה, ובקצה, כן, כמובן, תאי התבודדות. בקצה המתחם החדש הזה, בחלקו התחתי, אפשר למצוא מעבר חדש המוביל אותנו לעבר הפתעה, קומת הכניסה של המועדון עצמו. היישר לעבר הבר הראשי. מעגליות היא שם המשחק. וכך ניתן לשוטט במועדון ובחדרי החושך מכיוונים חדשים ומפתיעים. לונה פארק קטן. בשעות המאוחרות יותר הבר התחתי של המועדון, זה ממנו הכניסה הראשית לחדרי החושך, הופך בעצמו למעין שילוב מרתק של אזור מפגש וסוציאליזציה על בקבוק בירה לחברים ומכרים ותיקים, וכאלו שזה עתה פגשנו אי שם בעלטה. לא פעם אזור הכורסאות הראשי הופך גם הוא לפעלתני מעט יותר מהתכנון המקורי של יצרנית הרהיטים, ואפשר למצוא זוגות המבצעים פעילות, אוראלית על פי רוב, ממש שם על הכורסא, בתאורה מלאה, בסביבה תומכת ואוהדת. האפשרות לצפות בתרחיש בו אחד מחברי הקהילה יושב לו בניחותא בכורסא, שותה את בקבוק הבירה שלו ומקשקש עם היושב בכורסא ליד, בעוד חבר אחר מרווה את צמאונו באזור חלציו של אותו הבחור, קיימת על פי רוב לאחר השעה שלוש. לעיתים קיימים מספר צמאים המעונינים באותו ספק, לעיתים מדובר במספר ספקים לאותו צמא, לעיתים למספר צמאים. לעיתים הם קמים והולכים לעבר העלטה על מנת להמשיך ולפתח עוד יותר את הכיוון בו התחילו, לעיתים הם מתעצלים ומחליטים להמשיך את ההתפתחות הבלתי נמנעת שם, על הכורסאות, בבר, בתאורה מלאה ובחברה תומכת. האופציות כה רבות...

אולם אם ברצוננו להעיף מבט במשהו מעט פחות שגרתי, במועדון המהווה מוקד נהירה מכל רחבי אירופה, הפותח שעריו אחת לארבעה חודשים לערך, והמציע לפוקדים אותו עולם חדש לגמרי, עלינו להכנס לסנקס קלאב. האחד והיחיד, שכבר הוזכר כאן בעבר. לשם כך עלינו לעזור מעט אומץ. בעצם, לא מעט אומץ. מי אמר שעבודת האנתרופולוג קלה? הדיווח המלא בפרק הבא.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...