עוד בתרבות ובידור
 >  > 

שדרת הכוכבים

אליענה בקייר אהבה לשחק לסבית אלימה, גל אוחובסקי הסתקרן מכך שגייז עשו סרטים על לסביות ולהפך וקמינר הודה: אני בתול. חוויות מפסטיבל הקולנוע הגאה

שני האולמות בערב הפתיחה של פסטיבל הקולנוע הקווירי, שהתקיים השבוע וננעל היום (שבת), היו מלאים מפה לפה. אם לפני שנתיים, בפסטיבל הראשון, הגיע מספר הצופים בערב הפתיחה ללא יותר מ-40, ובשנה שעברה הם מילאו בקושי חצי אולם, השנה לא היו באולמות מקומות לשבת.

בעשרות ובמאות, הגיעו הצופים כדי לחזות ב-"Fuckin' different Tel Aviv", פרויקט שנערך בערים שונות בעולם (ניו-יורק, ברלין ועכשיו גם תל אביב), ובו הומואים עושים סרטים על לסביות, ולהפך.

"הרעיון הוא מה שחשוב"


האיש שיזם את הפרויקט הוא כריסטיאן פיטרסון. על התוצאה התל אביבית של הבייבי שלו הוא אומר ש"היא מאוד שונה מהאחרים, כי ישראל היא ארץ מאוד מיוחדת. הרבה סרטים כאן עוסקים בפוליטיקה ודת, וזה מאוד ספציפי לישראל, שהיא ארץ מאוד דתית ופוליטית".

"ניתן לראות שהיוצרים השקיעו בסרטים הרבה אנרגיה. הם עשו עבודות טובות מאוד והיו מאוד מקצועיים".

איזה מבין הסרטים הכי אהבת?
"את זה אני לא אומר. כולם טובים מאוד וכל אחד מהם שונה מהשני. הרעיון הוא מה שחשוב, ויש כאן רעיונות מאוד טובים".

"לא משנה אם הדמות נמשכת לגבר או לאישה"


אחת השחקניות בפרויקט היא אליענה בקייר, שיחד עם שורטי ואוולין הגואל משחקות שלוש לסביות. אחת מהן בוגדת בשנייה עם אישה שלישית, מבוגרת יותר (ואני כותב את זה כי עובדה זו מודגשת בסרט), והלסבית הנבגדת היא אלימה במיוחד.

את אותה נבגדת משחקת השחקנית והדוגמנית אליענה בקייר. היא אומרת ש"היה לי מדהים להשתתף בפרויקט. תמיד מעניין לשחק דמויות כמו זו שאני שיחקתי, ולא משנה אם היא נמשכת לגבר או לאישה. אוולין, שורטי ואני היינו שם אחת בשביל השנייה. הייתה שם אווירה מאוד מאוד חזקה".

"אני גאה ומתרגשת להיות חלק מהפסטיבל, חלק מדבר כזה גדול. אני אשמח תמיד לשתף פעולה בסרטים גאים, בכל דבר שיאתגר אותי".

לסביות חוטפות את נינט טייב

טל קלאי שיחק בשלושה סרטים שמשתתפים בפסטיבל, שניים מהם ב-"Fuckin' different Tel Aviv". באחד מהם הוא משחק הומו דתי, ובשני, כטלולה בונט, את נינט טייב, שבדרכה לייצג את ישראל באירוויזיון נחטפת על ידי שתי לסביות, במטרה לשחרר את אהובתה הפלסטינית של אחת מהן.

"הסרט עם נינט הלך לכיוון של הטראש, סרט כיף", הוא אומר. "את הסרט השני צילמנו באולפן, ואחד הבמאים יצר בו אנימציות מרתקות".

על ההרגשה להשתתף בשני סרטים שונים באותו פרויקט הוא אומר ש"זה כאילו שאתה משתתף באותו פסטיבל, אבל מתחרה בעצמך".

"אני נורא אוהב את כל הסרטים ושמח שיצא לי לקחת חלק בזה. היוצרים כאן הם אנשים שבאו כדי לעשות קולנוע טוב".

למה אין הרבה סרטים ישראליים גאים באורך מלא?
"יש הרבה אנשים מוכשרים, הרבה גייז בתעשייה, ואני לא יודע למה הם לא עושים סרטים גאים".

בוצ'ה שעוברת שינוי מין
חגי אייד ביים את אחד הסרטים בפרויקט, ומשחק בו לסבית גברית ("בוצ'ה"), שבמהלך הסרט אף משנה את מינה. הוא טוען ש"לא נראה לי שהסרט שלי הוא הכי טוב מבין הסרטים בפרויקט, אבל זאת לא תחרות".

"הפסטיבל הוא פרויקט מבורך, שגדל משנה לשנה. הוא תורם מאוד לתדמית של תל אביב ולנוף התרבותי שלה, ומעשיר את החיים של הקהילה".

יש הרבה סרטים טובים, זה תורם לתדמית של תל אביב אז למה יש כל כך מעט פיצ'רים גאים?
"נכון שחסר פיצ'רים, אבל אני מאמין שיהיו עוד. חוץ מזה, כשאתה מתעסק עם קבוצת שוליים באוכלוסיה, כמונו, ברור שיהיו מעט סרטים, כי הפוטנציאל המסחרי שלהם הוא נמוך יותר, וזה קשה".

"אני מדור המייסדים"


התפקיד של גילה גולדשטיין היה אחד הקלים בפרויקט. כל מה שהיה עליה לעשות הוא לשבת על ספסל בגן מאיר ולצפות בלסבית שוחרת שלום מתווכחת עם דתייה הומופובית, עד שהשתיים משתטחות על הרצפה ומתמזמזות.

על הפסטיבל היא אומרת שהוא "ברמה מאוד גבוהה. רואים שיש התקדמות. אני לא רוצה להשוויץ, אבל אני הייתי מדור המייסדים, מאלה שיצרו ואפשרו את מה שקורה פה".

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...