עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לופוליאנסקי: "המצעד בעיר - פרובוקציה"

ראש עיריית ירושלים טוען שבג"ץ צריך לבטל את המצעד, בטענה שיפגע בשלוש הדתות ויביא לאלימות. הבית הפתוח: "העתירה משוללת כל יסוד"

עיריית ירושלים קוראת לבג"ץ להורות על ביטולו של מצעד הגאווה, שעתיד להתקיים בעיר ביום חמישי הקרוב. בתשובה לעתירה לבג"ץ שהגישו פעילי הימין הקיצוני ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, כתבה העירייה כי מדובר ב"פרובוקציה הפוגעת במרקם העדין הקיים בירושלים". העירייה אף טענה כי ביטול המצעד ימנע אלימות בעיר ויביא לשמירה על הסדר הציבורי.

בתשובה נכתב כי כמעט כל חברי מועצת עיריית ירושלים - הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה - מסכימים לקריאה לבטל את המצעד. הם הוסיפו כי "הן האוכלוסיה הנוצרית והן האוכלוסיה המוסלמית גורסות שהיהודים עורכים את המצעד כדי להתגרות בהם, ובכך לחלל את כבודה של עיר הקודש". עוד נכתב כי קיום המצעד בירושלים עלול להביא לנזק בין לאומי לישראל.

בעיריית ירושלים הוסיפו כי תושבי העיר עדיין "מלקקים את הפצעים" מהמצעד שהתקיים בשנה שעברה.

הבית הפתוח: העתירה משוללת כל יסוד
מי שמוסמך להגיש תשובה מטעם העירייה לבג"ץ הוא היועץ המשפטי שלה - יוסי חביליו. אולם חביליו, המסוכסך עם לופוליאנסקי, כתב בתשובתו שהסמכות לאשר או לא לאשר מצעדים נתונה בידי המשטרה, ולא בידי העירייה. עוד הוא טען כי בניגוד לדברי מרזל ובן גביר בעתירה, המצעד לא יעבור בשכונות חרדיות, אלא במסלול הדומה לזה שהיה במצעד בשנה שעברה.

בשל חילוקי הדעות בינו לבין חביליו, החליט לופוליאנסקי להגיש תשובה נפרדת מטעם העירייה, באמצעות מנכ"ל העירייה, יאיר מעיין.

לעומת זאת, הבית הפתוח השיב לעתירתם של מרזל ובן גביר וטען כי היא משוללת כל יסוד, וכי אין בכוונת מארגני המצעד לקיים אותו בסמוך לשכונות חרדיות. הם טענו כי בן גביר ומרזל כלל לא מתגוררים בירושלים ואינם מוטרדים מפגיעה ברגשות או מהגבלת חופש התנועה בעת המצעד. לשיטת הארגון, מטרתם של בן גביר ומרזל היא לעורר סערה תקשורתית.

יודגש כי המשטרה היא זו שמאשרת או לא את קיומו של המצעד - והיא כבר עשתה כן. בסמכות העירייה לאשר או לא לאשר קיום אירועים בשטחים של העירייה - כמו גן הפעמון, ששם רוצה הבית הפתוח לעשות את העצרת בסיומו של המצעד. עם זאת, מהבית הפתוח נמסר כי הם הגיעו לסיכום עם המשטרה שגם אם העירייה לא תתיר להם לקיים את העצרת בגן הפעמון, היא תתקיים ברחוב, במקום סיומו של המצעד.

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...