עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הומופוביה לקראת מצעד הגאווה בחיפה

כרזות המזמינות למצעד, שהתקיים אחר הצהרים, רוססו בכתובות הומופוביות, וצעיר הבטיח לפעילי הפורום החיפאי "לחסל אותם". הפורום: "עוד יש על מה להיאבק"

בחיפה אירעו אתמול בלילה (בין שלישי לרביעי) שני אירועים הומופוביים: פעילים של הפורום החיפאי נתקלו בצעיר שעקב אחריהם ואיים "לחסל אותם", ומוקדם יותר הושחתו כרזות של המצעד, ועל אחת מהן רוסס כיתוב הומופובי. בפורום טוענים כי שני אירועים אלה מוכיחים כמה חיוני לקיים את המצעד בעיר.

אודי רז ושני פעילים נוספים של הפורום החיפאי הגיעו אתמול בסביבות 02:00 בלילה למרכז הכרמל בחיפה, היכן שהתקיים היום מצעד הגאווה בעיר, כדי לחלק פלאיירים לקראתו. כשעברו בצומת מרכז הכרמל (המחבר בין שדרות הנשיא לדרך הים), נתקלו בחבורה של צעירים. "הם ישבו שם ושאלו אותנו מה אנחנו מחלקים", מספר רז. "נתנו להם פלאייר והמשכנו ללכת. לפתע ראינו אחד מהם, בערך בן 20, עוקב אחרינו. אחרי דקה הוא כבר ניסה להשיג אותנו, וצעק לנו מעבר לכביש שאם נחלק לו שוב פלאייר דומה - 'אנחנו נבוא ונחסל אתכם'".

"בתגובה", הוא ממשיך, "התחלנו ללכת מהר ונכנסנו לבית קפה בקרבת מקום, שהערכנו שהוא לא יגיע אליו. חיפשנו מקום מוגן".

באותו סיור חלפו הפעילים על פני לוחות מודעות באזור המצעד, שעליהם נתלו כרזות המזמינות אליו. הם רצו לבדוק האם הכרזות במקומן, וגילו כי כמה מהן הושחתו. על אחת מהן נכתב "אתם חלאה". אנשי הפורום לא הגישו תלונה רשמית במשטרה על המקרים, אולם שוחחו עם איש הקשר שלהם בארגון, שהבטיח לטפל בנושא.


הכרזה שהושחתה בחיפה. צילום: הפורום החיפאי.

"המקרים האלה מאוד הפתיעו אותי", ממשיך רז, "כי הייתי בטוח שזה לא יקרה בכרמל, שהוא אזור יחסית ליבראלי". רז הוא תושב מרכז הכרמל, וטען כי המקרים הורידו לו את הביטחון להסתובב בחופשיות בשכונה. "אני מישהו שמזהים אותו בתור הומו בסביבה. אם עד עכשיו לא הייתה לי בעיה ללכת עם חבר ברחוב ולדבר על נטיותינו המיניות, עכשיו אני אחשוב פעמיים לפני שאעשה את זה ליד אנשים".

"חשבתי שזה לא יקרה בכרמל. המציאות טפחה על פניי"
הוא טען ש"זאת פעם ראשונה שאני נתקל בכזאת הומופוביה. חיפה היא עיר יחסית שקטה. גם אם לאנשים לא מתאים כאן משהו - הם לא קמים ומוחים על כך. יכול להיות שהייתי תמים מדי לחשוב שזה לא קיים בכרמל. עכשיו באה המציאות וטפחה על פניי". לקראת המצעד, אמר רז כי מדובר ב"הפגנה שבה אנחנו דורשים את שוויון הזכויות שמגיע לנו בעיר שלנו. המקרים מאתמול מזכירים שעוד יש בחיפה על מה להיאבק".


פרסום ראשון: 19/6/2008, 03:15

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...