עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נעצרו תולי שלטים נגד המצעד בי-ם

שני פעילי ימין קיצוני נעצרו לאחר שניסו לתלות פשקווילים שטענו שהמצעד בירושלים הוא "סכנה לבירה". סער נתנאל: "לא הייתי מתרגש מהם יתר על המידה"

המשטרה עצרה שני פעילים בתנועת "חזית יהודית לאומית" הימנית - קיצונית שניסו לתלות פשקווילים (מודעות קיר) בעיר העתיקה בירושלים בגנות מצעד הגאווה בעיר. בין היתר, נכתב עליהם שהמצעד מהווה סכנה לירושלים. לאחר חקירה, שוחררו הפעילים.

דובר מחוז ירושלים של המשטרה, סנ"צ שמוליק בן רובי, אמר כי "עיכבנו אותם לחקירה אחרי שמצאנו אצלם כרזות שהם התכוונו להדביק על לוחות המודעות. לא נמצאו בכרזות דברי הסתה, והם שוחררו".

בפשקווילים שנתלו בעיר בשבוע שעבר נכתב, בין היתר, כי המצעד עלול לעורר מלחמות ולהביא לרעידות אדמה.

בפשקוויל אחר נכתב כי הומואים ולסביות הם "עמלקים", וצורפה אליה קריאה למחות נגד קיומו של המצעד: "בארץ הקודש, נוכח העבירה הכה חמורה כמו מעשה סדום ועמורה, קיימת חובת מחאה, ומי ששותק ואינו מוחה - יימחה גם הוא מארץ הקודש".

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, אמר בתגובה למעצר כי "מדובר באנשים שגזענות היא לחם חוקם ומפגינים שנאה כלפי כל דבר שהוא לא הם. הם מתעסקים ביחסי ציבור לעצמם ואני לא הייתי רוצה לתת להם במה ולהתייחס אליהם".

הוא הוסיף כי "בינתיים, המצעד השנה מתנהל על מי מנוחות, ואני מאוד מקווה שזה יישאר כך. המטרה שלנו היא לא להסעיר את העיר, אלא שהמצעד יהפוך לחלק אינטגרלי מחייה של ירושלים בכל שעה. עם זאת, עדיין יש גילויים של אלימות, שנאה והסתה מצד גורמי ימין קיצוני סהרורי. אני לא הייתי מתרגש מזה יתר על המידה ".

"נצעד גאים ונחושים במאבקנו לשוויון"
יושב ראש פורום "גיאות", דרור מזרחי, אמר כי "האלימות והכוחניות של מי שרוצים ליצור כאן מדינה אפלה ופרימיטיבית, לא מפחידים ולא מרתיעים אותנו. אנחנו נצעד, כמדי שנה, גאים ונחושים במאבקנו לשוויון זכויות ובמחויבותנו לשמירה על הדמוקרטיה".

לפני כחודש נתלה פשקוויל ראשון נגד מצעד הגאווה בירושלים, שבו נקראים החרדים לנהל "מלחמת עמלק" נגד מצעד הגאווה בעיר. גורמי ימין קיצוני מחו גם נגד מצעד הגאווה בתל אביב, שהתקיים ביום שישי. פעילים כברוך מרזל, איתמר בן גביר ואחרים עמדו מול מקום התכנסות המצעד בגן מאיר, נשאו שלטים כמו "חולי נפש" ו"בהמות" והתעמתו עם צועדים.

בציבור החרדי מתלבטים בימים אלה כיצד להתייחס למצעד הגאווה בירושלים. בעוד יש כאלה שטוענים שצריך להפגין ולמחות נגדו, אחרים סבורים שהחרדים צריכים לשתוק, כדי לא להתעסק יותר מדי בנושא ולא לעורר שאלות בקרב הילדים ובני הנוער במגזר.

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...