עוד בתרבות ובידור
 >  > 

המשוגעת ממשיכה לרקוד

שז, המשוררת והיוצרת המופלאה שהכניסה לשירה העברית החדשה אופי לסבי מוצהר ובלתי מתפשר, חוגגת מהדורה שנייה לספר הביכורים שלה

מה עוד לא נאמר על שז, המשוררת והיוצרת המופלאה הזו, רבת הפעלים, שהכניסה לשירה נדבך לסבי בלתי מתפשר ולהט יצירתי יחיד במינו. היא כבר הספיקה לזכות בפרס אדלר בשנת 1999, להיות יקירת הקהילה לשנת 2004, להעלות ממחזותיה בכמה תיאטראות, לפרסם 3 ספרים חשובים מאוד, לרבות רומאן עלילתי אחד ולזכות בשנה שעברה בפרס ראש הממשלה ליצירה.

שז היא חלוצה בתחום הכתיבה

הלסבית העברית, והשירה שלה, למן הספר הראשון ("ריקוד המשוגעת") אינה מתפשרת עם הקורא בדבר מושא האהבה, לא מרמזת כי אם אומרת בגלוי את האהבה והתשוקה של אישה לאישה. המהדורה הראשונה נמכרה מזמן, ולהשיג עותקים היה סיוט, כשחיפשתי שיהיה לי עותק משלי ולא רק ערימת כתבי עת לחפש בהם.

שז לא מפסיקה ליצור, להנחות, להביא את המהפכה הלסבית אל המילים של השירה העברית, במומחיות של שנים. גם בבלוג שלה, גם בכתבים מאוחרים יותר, הזהות הלסבית היא חלק מן הכתיבה ולא פעם, מהווה בסיס לכל השאר. קודם כל נשים, אחר כך גם מגיע המבנה והמילים. בימים אלה, לאור מצוקת הקוראות, יוצאת המהדורה השנייה של ספר שיריה הראשון, "ריקוד המשוגעת". לכבוד המהדורה השניה, תתקיים חגיגה ספרותית קטנה, ב-24 במאי, מוצאי שבת ב18:00-, בחצר "הנסיך הקטן", סמטה פלונית 3, ת"א.

אני חושבת שאם אלוהים היתה לסבית, היא היתה מגיעה לערב הזה, ולו כדי לחזות במשוררת המיוחדת הזו קוראת משיריה, חוגגת את המהדורה השניה של ספר השירה הלסבי המוצהר הראשון במדינת ישראל.

את הערב תנחה ליאת כרמלי, יקראו: מאיה בז'ראנו, רחל חלפי, גלעד מאירי, דודו בוסי, נטעלי בראון,יערה שחורי, דדי הירשפלד ושז. אילן שיינפלד גם ידבר על הספר וכברת הדרך אל המהדורה השניה, ויהיו גם אמנים מוכשרים שישירו מן השירים המולחנים של שז, יונתן בר גיורא, דובי שוב ואלה. כראוי ליוצרת בראש מאוד פתוח חלקו השני של הערב יהיה במה פתוחה, והמעוניינים להופיע מוזמנים ליצור קשר עם מרגרטה: 057-7762226.

בנוסף ימכרו במקום ספריה של שז בתוספת פוסטר של רפי פרץ.

***

אלוהים לסבית

הם ירקו אחריי בעוברי ברחוב, אבל
אלוהים המטירה עלי פרחים.
"אהביני,"
לחשו שפתיי.
אלוהים היתה לסבית
ריכלו אחריה ברחובות, הראו
אחריה באצבע, ואז היא התחילה להאמין
באלוהים:
אלוהים לסבית יפהפיה ונבונה
ממטירה עליה פרחים.

מתוך הספר "ריקוד המשוגעת", מאת שז, הוצאת הקיבוץ המאוחד/ספרי סימן קריאה, עורך: מנחם פרי, מהדורה ראשונה 1999, מהדורה שנייה 2007

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...