עוד בחדשות ודעות
 >  > 

המדינה: מכירים באימוץ על ידי זוג גייז

הפרקליטות הודיעה לזוג גברים כי החליטה לרשום את האימוץ של בנם בן ה-8, שנערך בארצות הברית, גם בישראל. עו"ד של בני הזוג: מברכת על ההחלטה

הישג נוסף במאבק למען אימוץ גאה: פרקליטות המדינה הודיעה לזוג גייז שאימצו ילד בקמבודיה כי היא מכירה באימוץ שלהם וכי תרשום אותו כחוק. לילד תינתן אזרחות ישראלית והוא יירשם במרשם האוכלוסין של ישראל.

עיתון "הארץ" דיווח כי במכתב ששלחה עו"ד עינב גולומב, סגנית בכירה לפרקליט המדינה, במכתב לעו"ד אירית רוזנבלום, יושבת ראש ארגון "משפחה חדשה" ומי שמשמשת כעורכת דינם של בני הזוג, נכתב כי זכויות אלה תינתנה לילד ולהוריו לאור "הנסיבות המיוחדות של המקרה והזמן הרב שבו הקטין שוהה בישראל במעמד חוקי". בני הזוג, שניהם בעלי אזרחות ישראלית ואזרחות אמריקאית כאחד, אימצו את הילד בשנת 2000, כשהיה בן חמישה חודשים. הילד קיבל אזרחות אמריקאית ואף עבר בארצות הברי תתהליך של גיור. לאחר תהליך האימוץ, חזרו בני הזוג לישראל וביקשו לרשום את האימוץ גם כאן. המדינה סירבה לאימוץ, אולם האריכה מדי שנה את אשרת התושב הארעי שבאצמעותה שוהה הילד בארץ. בשנת 2002 הגישו בני הזוג,באמצעות ארגון "משפחה חדשה", עתירה לבג"ץ על מנת להכיר באימוץ. בג"ץ טרם החליט בנושא. לאור התעכבות ההליכים, פנו בני הזוג במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה לשים קץ להתעמרות המדינה בהם ולהימשכות ההליכים. לפני כשבועיים התקבל במשרדה של עו"ד רוזנבלום המכתב מפרקליטות המדינה. "בכל מקום היינו צריכים להילחם ולנסות לשכנע" אחד מבני הזוג, ש', אמר ל"הארץ" בתגובה למכתב כי "הייתה לנו בעיה בכניסה וביציאה מהארץ, ברישום לבתי הספר, במרפאת השיניים...". היא סיפרה כי בני הזוג פנו לכל שרי הפנים, המשפטים והרווחה שכיהנו מאז הגעתם לארץ, אולם בכל הפעמים הם נדחו. לדבריו, "תמיד שואלים אותנו מה הקשר שלנו לילד כי הוא לא רשום בתעודות הזהות שלנו. בכל מקום הייתי צריך להגיד שיש לנו עתירה בבג"ץ ואנחנו מחכים להחלטה. בכל מקום היינו צריכים להילחם, לתת הסברים ולנסות לשכנע". עו"ד רוזנבלום בירכה על ההחלטה ואמרה כי "המדינה מכירה בהורות של זוגות גייז באופן ישיר ומלא, כמו כל זוג הטרוסקסואלי אחר, ככזה שיכול לאמץ ילד בחוץ לארץ ולהירשם, ללא מגבלה, כהוריו". גם באגודה בירכו על ההחלטה. יושב ראש הארגון, מייק המל, אמר ל"הארץ" כי נטייתם המינית של בני הזוג "לא צריכה להוות פקטור" בהחלטה האם לאשר אימוץ לבני זוג מסוים או לא, וכי "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לכך שהורות הטרוסקסואלית אינה ערובה להורות מוצלחת".

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...