עוד בתרבות ובידור
 >  > 

סוף עידן: המינרווה ייסגר בסוף החודש

עוד מוסד מרכזי בחיי הקהילה הגאה בא לקיצו: אחרי 11 שנות פעילות, ייסגר הבר הלסבי הוותיק ובמקומו ייפתח בר מוזיקה שאינו פונה לגייז

ה"מינרווה", מקום הבילוי הוותיק של הקהילה הלסבית בישראל, ייסגר בסוף חודש מרץ הקרוב לאחר 11 שנות פעילות. הסגירה באה לאחר תקופה ארוכה של חוסר בהירות לגבי עתידו של המקום, שהחלה בהודעת הבעלים על כוונתן למכור את העסק שפורסמה לפני שנה.

במקום המינרווה יפתח בר חדש "הרוזנת" שאינו מיועד לקהילת הגייז. במקום החדש יתקיימו הופעות חיות של להקות, מוזיקאים ודיג'יים, והכוונה להפוך למרכז תרבות אורבני המשלב בין מוזיקה לחיי לילה ואלכוהול.

את סגירת המינרווה הסבירו הבעלות, גלית בן שמחון ודליה שלף, ב"עומס וברצון לרענן את ההנהלה". בהודעה הראשונה על כוונתן למכור את המינרווה, אמרו בן שמחון ושלף כי הן ימכרו את המקום לאנשי עסקים מתוך הקהילה. "נעשה תנאים בחוזה, כך שהוא ימשיך את המקום כפי שאנחנו רוצות ומאמינות. יש לי אחריות לקהילה, ואני לא מוכנה לעשות סוויץ' באופי של המינרווה", אמרה בן שמחון לפני שנה.

לבסוף החליטו השתיים שלא למכור את שם המותג "מינרווה" והן מתכוונות לפתוח אותו שוב בעתיד. בהודעה ששלחו לחברים, לקוחות קבועים ואנשי מדיה, נכתב כי "המקום נמכר ללא השם, המותג והקניין הרוחני כך שמאפשר לנו כבעלים לחפש מקום חדש, חדיש ומחודש למינרווה. מאד עצוב לכולנו על סיום התקופה בחיינו כנשים שאוהבות נשים שאוהבות את חיי הלילה בכלל ואת מינרווה בפרט".

ביום חמישי, ה-27 למרץ תתקיים במינרווה מסיבת פרידה ראשונה שבה ינגן עידן גבריאלי. ביום שישי שלאחר מכן יערכו את המסיבה האחרונה בליין הדראג קינגז, וביום שבת תיערך מסיבת הסגירה האחרונה לחלוטין של המקום שתחתום אחת עשרה שנות פעילות. האירוע יתחיל ב- 19:00 עם במה פתוחה לדיג'אים ואורחים אליוט, אסי לוי, רנן מוסינזון, אלונה קימחי, אריאלה (בעלת המקום בעבר וכיום בעלת הג'ואיש) גלית ודליה, הקרנת תמונות נוסטלגיות מעשר השנים האחרונות ומיקרופון פתוח לכל.

"כולכן מוזמנות לרוקן את הבר מאלכוהול, לנשק כל אישה שלא נישקתן עד היום, להביא את החברות המיתולוגיות שלכן, את אלה שהכרתן במינרווה ואת אלה שלא", כתבו בן שמחון ושלף, "ולחלוק כבוד אחרון לעצמכן על שהייתן חלק בלתי נפרד מהזהות של המקום שהפך להיות חלק מהזהות התל אביבית שלנו".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...