עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"האג'נדה הגאה מסוכנת יותר מהטרור"

הכירו את סאלי קרן: רפובליקנית נוצרית מאוקלהומה, שהצליחה לעצבן את כל ארצות-הברית בשבוע שעבר כשתקפה בחריפות את הקהילה האמריקנית

היא מבוגרת, שמרנית, דתיה אדוקה ובעלת לשון ארוכה ומשתלחת. היא שונאת כל מה ששונה ממנה, אבל מתמקדת בעיקר בהומואים ובלסביות. בשורה ארוכה של התבטאויות חריפות הכוללות ציטוטים מ"מחקרים" עלומי שם ו"נתונים סטטיסטיים" שלא ברור מהיכן הגיעו היא מסבירה מדוע "האג'נדה ההומוסקסואלית" מסוכנת ואיך ההומואים מפיצים מחלות ומסכנים את הילדים הרכים. הכירו את סאלי קרן האחות התאומה של מינה פנטון הירושלמית.

קרן היא נציגה בכירה של המפלגה הרפובליקנית באוקלהומה. השבוע היא אמרה ש"האג'נדה ההומוסקסואלית" מהווה סיכון חמור לארצות-הברית, והיא מסוכנת אף יותר מהטרור והאיסלם. בכך, היא עוררה גל תגובות שהקיף את ארה"ב, באינספור כתבות, מאמרי דעה ומכתבים למערכת בתקשורת האמריקנית. כטיבן של סערות תקשורתיות מסוג זה, עד מהרה נסחפו חייהם האישיים של קרן ובני משפחתה למרכז הדיון. פרסומים שונים באמצעי התקשורת טענו כי אחד מבניה של קרן הוא הומוסקסואל, שאף נצפה בתקופת נעוריו כשהוא משוטט בשירותים ציבוריים הנחשבים למקום מפגש לגייז. המשפחה דחתה את הטענות, ואמרה שמדובר בהשמצות חסרות ביסוס. הבן עצמו התראיין ל"Tulsa World", ואמר שהוא לא הומוסקסואל, אלא דווקא מתנזר מיחסי מין.

בדומה להומופובים אחרים, גם קרן ציטטה "מחקרים מדעיים" ש"מוכיחים", לטענתה, כמה מסוכנת ההומוסקסואליות. לטענתה, "מחקרים מראים ששום חברה שאימצה את ההומוסקסואלים לא הצליחה לשרוד מעבר לכמה עשורים". עוד היא אמרה שתוחלת החיים של הומואים קצרה יותר, והם סובלים ממחלות, התאבדויות ועוד. בהתייחסה לגייז, אמרה קרן ש"הם רודפים את הילדים שלנו, כבר מגיל שנתיים הם רוצים ללמד אותם שהומוסקסואליות היא עניין נורמלי, מקובל". עוד היא פירטה רשימה ארוכה של האשמות חמורות לגבי ניסיונות ההשתלטות של הומואים ולסביות על בתי הספר, מוסדות החינוך והממסד. קרן התבטאה בעבר נגד הומוסקסואלים, אולם הפעם התבטאותה עוררה זעם כמעט חסר תקדים בקהילה הגאה ומחוצה לה. אפילו כמה מחבריה למפלגה התראיינו ואמרו כי הם מתנגדים לסגנון הבוטה, ולההאשמה החמורה המופנה כלפי מגזר לגיטימי בחברה האמריקנית. קרן מצידה לא הסכימה להתנצל, ואמרה שהיא מצטערת רק שהדברים יצאו מהקשרם ואיבדו פרופורציות. "דיברתי על האג'נדה, על סדר היום ההומוסקסואלי, ובשום אופן לא דיברתי על אנשים פרטיים", אמרה. "יש להם את הזכות המלאה לבחור את סגנון החיים שלהם. אין להם את הזכות לכפות אותה עלינו", הוסיפה. קרן גם לא הבינה מדוע הואשמה בשנאת הומואים ולסביות: "מעולם לא נשאתי נאום שנאה נגד אף אחד. לעולם לא אעשה זאת". בינתיים, הוצף משרדה של קרן באלפי מכתבים ואימיילים, ומאות שיחות טלפון. להוציא מספר בודד של מברכים, רוב המתקשרים תקפו אותה על התבטאויותיה. באחד מהדיווחים באמצעי התקשורת אף נכתב שקרן קיבלה איומים על חייה, ועל כך שהמשטרה חוקרת כעת את העומדים מאחורי האיומים.

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...