> 

תיירים גאים - עשירים יותר, משכילים יותר

הסטטיסטיקה לא משקרת: גייז יוצאים לחופשות, והרבה. הם אוהבים שופינג, חיי לילה, מופעים וחופי ים. רמי הסמן מביא נתונים על התייר הגאה

בהמשך למאמר שלי על שיווק תל אביב לגייז, הנה כמה נתונים על התיירים הגאים ועל קמפיינים תיירותיים לגייז:

מטיילים גאים דיווחו על הוצאה גבוהה בשיעור של 25% מהוצאה הממוצעת של מטיילים סטרייטים. גייז (גברים) נהגו להוציא על הטיול בממוצע יותר מהמטייל הסטרייט: $800 לעומת $540 בממוצע. גייז (גברים ולסביות) הוציאו בממוצע כ-$233 ביום (בביקור בפילדלפיה), בהשוואה ל-$101 למטייל הסטרייט. 53% הוציאו יותר מ-$5,000 בשנה אחת על חופשות.

שוק התיירות הגאה בארצות הברית בלבד מוערך בכ-17 מיליארד דולר. שוק התיירות הגאה העולמי מוערך בהיקף של 54 מיליארד דולר ועל פי מקורות מסוימים אפילו 64 מיליארד דולר.

שוק התיירות הגאה מוערך בכ-70 מיליון מטיילים (כ-10% מהמטיילים בעולם). בשנת 2002, כ-0.6% מהמטיילים שהגיעו לאוסטרליה הזדהו כגאים (גייז לא אוהבים להזדהות בפני סוקרים). סך כל הוצאותיהם עמד על 79 מיליון דולר, כ-$2,966 בממוצע לכל מבקר.

74% מהמטיילים הגאים הם גברים רווקים, 21% - נשים רווקות ו-6% - משפחות גאות. על פי מחקר חליפי, 65% מהתיירים הגאים הם הומוסקסואלים, 28% לסביות, 7% בי / טרנס / אחר. ההגדרה של משק הבית הגאה: DINKS (שמשמעותו Dual Income, No Kids). לתיירים הגאים יש הכנסה פנויה גבוהה יותר, ורק ל-5% ממשקי הבית הגאים יש ילדים. 74% מהגייז ו-67% מהלסביות הם בוגרי מכללות (תואר ראשון), 34% בוגרי אוניברסיטאות (תואר שני). 35% רווקים/ות. הזוגיות הגאה אורכת כ-7 שנים בממוצע. הגיל הממוצע של התייר הגאה הוא 46. השוק האמריקאי מיוחס להיות המקור המרכזי לתיירים גאים, ומייד אחריו השוק האירופאי.

גייז יוצאים יותר לחופשות
96% מהתיירים הגאים, לעומת 56% מהתיירים בכלל, יצאו לפחות לחופשה אחת לשנה. כ-84% (מחקר חליפי מדבר על 76%) מהגייז בארצות הברית מחזיקים בדרכון, לעומת 29% (מחקר חליפי מדבר על 24% עד 30%) מהאוכלוסיה הכללית. 58% מהגייז יצאו ל-3.5 טיולים בממוצע מחוץ לגבולות ארצות הברית במהלך 3 השנים שלפני עשיית המחקר. לאירופה יצאו התיירים הגאים פי 17 פעמים מהממוצע הארצי האמריקאי.

התייר הגאה מסווג כתייר A או A+. הוא מעדיף אמצעי תיור, אירוח, תחבורה ופנאי יוקרתיים. כ-80% נוטים לרכוש שירותים של חברות הפונות אליהם ישירות, במדיה הגאה. אירופה מהווה יעד מספר 1 בעולם למטיילים גאים. יעדים מרכזים הינם בעיקר ערים גדולות, שיש בהם גם שכונות גאות.

78% מהתיירים הגאים העדיפו לשהות בחופשתם בבתי מלון כלליים (לא של גייז). בממוצע, הם שהו כ-16.2 לילות. 57% השכירו מכונית, בממוצע כ-4.6 פעמים במהלך שנה בודדת. 51% רשומים במועדון נוסע מתמיד של חברת תעופה כלשהי.

כ-76% הגיעו לאוסטרליה לצורך חופשה. הפעילויות המרכזיות שהם עשו שם: 81% יצאו לשופינג, 76%- לפאבים / מועדונים, 69% בילו בחוף הים. מה שמושך תיירים גאים ללאס-וגאס אינו תעשיית ההימורים, אלא מופעים, שופינג ומסעדות.

עבור 98%, סיווגו של האתר הפוטנציאלי לחופשה כגיי-פרנדלי השפיע על ההחלטה. כ-48% מהגייז ו-47% מהלסביות דיווחו כי מידת הידידותיות לגייז הינו מרכיב חשוב בבחירת היעד לטיול. אתר שסווג כבטוח מהטרדה ואיומים אופיין על ידי 53% מהגייז ו-69% מהלסביות כאתר שבו יוכלו לטייל יד ביד בפומבי עם בן / בת זוגם. 40% סיווגו אתר כידידותי אם הוא מקדם בברכה שונות וזכויות אדם של גייז.

33% מהגייז ו-18% מהלסביות סיווגו את היצע חיי הלילה, המועדונים והברים כמרכיב מרכזי בבחירת יעד הנסיעה.

כ-85% מהמטיילים נעזרים באינטרנט לתכנון הטיול, ומעדיפים לבצע הזמנות באמצעות אתר גיי.

קמפיינים לתיירות גאה
מספר קמפיינים הועלו ב-2007 בפנייה לשוק הגאה: קמפיין של מרכז הכנסים של סן פרנסיסקו, של חברת התעופה Southwest Airlines, מועצת התיירות של טורונטו הכריזה על כינוס של IGLTA (ארגון התיירות הגאה העולמי).

הקמפיין הגאה של פילדלפיה

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...