עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

"האמנתי שכל הומו מכור לסקס"

ראובן, מכור לסקס שמקים בימים אלה קבוצה לגייז מכורים נוספים, מספר את סיפורו האישי: "זה הגיע עד כדי שניגשתי לצ'ט בכל רגע פנוי ודחיתי דברים בגלל זה"

"ידעתי שאני מכור לסקס בסביבות גיל 25", מספר ראובן (שם בדוי), "וזה נורא הבהיל אותי, אבל אז האמנתי שזה פועל יוצא של היותי הומו ושכל הומו עושה את זה. האמת היא שעד שנות ה-20 המאוחרות שלי נלחמתי עם הנטייה המינית של עצמי. מרוב מלחמה פיתחתי בשלב מסוים התמכרות קשה לצ'טים ולסקס בתשלום".

"אמרתי לעצמי שאני הולך למחשב רק לחמש דקות כדי לבדוק אי-מיילים", הוא ממשיך, "אבל מצאתי את עצמי גולש בכל לילה עד 3 לפנות בוקר. גם כשהייתי באוניברסיטה ובעבודה גלשתי לצ'טים האלה והמשכתי לחפש סקס. רוב הזמן לא מצאתי וגם כשכן - זה היה מתסכל. רציתי לקיים יחסי מין בתשלום ושוב הייתי מתוסכל. הבטחתי לעצמי שלא להמשיך לעשות את זה והפרתי את ההבטחה". הוא טוען כי "ההתמכרות הלכה והתגברה עם הזמן. אם בהתחלה הייתי עושה את זה פעם בשבוע, זה הגיע עד כדי כך שניגשתי לצ'ט בכל רגע פנוי ואף איחרתי ודחיתי דברים בגלל זה, נסוגותי מהחברים ומהמקומות הפיזיים לעולם הוירטואלי, של הצ'ט". לדברי ראובן, כשהתחיל לקבל את עצמו בתור הומו - הוא הרגיש הקלה גם בסממנים של ההתמכרות, ואף חשב שהיא עברה כליל. "זה הפסיק לתקופה מסוימת והאמנתי שזה מפסיק לגמרי. אבל אז שמתי לב שזה חוזר - שוב צ'טים, שוב חיפושים, שוב סקס אנונימי וחסר משמעות והרגשה רעה אחר כך".

"אחרי שגיליתי שזה חוזר", הוא ממשיך, "התחלתי לבדוק וגיליתי את הקבוצות של הסקסואליסטים האנונימיים. ידעתי כבר לפני כן שקיימות קבוצות כאלה למכורים לסמים, אבל אז גיליתי שיש גם קבוצות כאלה להתמכרות מינית. בהתחלה, כיוון שלא יכולתי למצוא לעצמי קבוצה בארץ, מצאתי חבר שגם הוא מכור לסקס וגם הוא גיי ותמכנו אחד בשני. דיברנו וסיפרנו דברים אחד לשני ולמדנו על הצעדים ביחד". ראובן מקים בימים אלה קבוצה לגייז שהם סקסואליסטים אנונימיים.

"מכור פעיל" מול "מכור נקי"
"אז התחלתי תהליך של ניקיון, ואני כבר יותר משנה בתהליך הזה. היום אני מכור נקי. זה לא עבר לי, אבל אני נקי". הקבוצה מתבססת על אלמנטים רוחניים, אבל היא לא דתית. היא בנויה על תוכנית של 12 שלבים, ביניהם הכרה של האדם בכך שהוא מכור לסקס, התחייבות לקשר עם קבוצת התמיכה ועם כוח רוחני עליון (לאו דווקא אלוהים), לקיחת אחריות על המעשים שלנו ותמיכה במכורים האחרים. יצוין כי הקבוצה איננה בליווי איש מקצוע, כי אם מבוססת על תמיכה של מכורים בעמיתיהם להתמכרות.

ראובן מסביר כי יש שני סוגים של מכורים: "מכור פעיל" ו"מכור נקי". "מכור פעיל" הוא זה שיש לו את ההתנהגויות הכפייתיות האלה. "מכור נקי" הוא אחד שאין לו אותן, אבל, מכיוון שמדובר בהתמכרות, הן מקננות בו ויש חשש סביר מאוד שהן יחזרו. כך, לדברי ראובן, המצב גם אצלו. "כל החיים יש סכנה שאני אדרדר לזה שוב".

איך אתה שומר על עצמך שזה לא יקרה?
"בכך שאני קשור עם חברים, בזה שאם אני נופל ועושה עם מישהו סקס בתשלום או יושב על האינטרנט עד 3 בלילה - אני אספר להם ולא אשמור סודות מפניהם, וגם בזה שאני חי את התוכנית הרוחנית שעליה מבוססת הקבוצה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...