עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חשד: הנער נרצח כי היה הומו

קליפורניה: נער בן 14 חשוד ברציחתו של לורנס קינג, בן 15, על רקע היותו הומוסקסואל. החשד: נערים הטרידו את קינג לאחר שיצא מהארון בבית הספר

המשטרה בקליפורניה חוקרת בימים אלה חשד לפיו הנער לורנס קינג בן ה-15 נרצח על ידי חברו לכיתה, בן 14, רק כי היה הומוסקסואל. החוקרים חושדים כי רציחתו של הנער הייתה פשע שנאה.

הרצח אירע לפני כשבועיים, כשקינג שהה במעבדת המחשבים בבית ספרו. על פי החשד, לפתע נכנס למעבדה החשוד ברצח, ברנדון מקינרני, וירה בקינג בראשו. ביום למחרת קבעו הרופאים כי קינג מת מוות מוחי. מותו הרשמי הוכרז ב-14 בפברואר.

קינג והחשוד ברצח למדו בכיתה ח' בחטיבת הביניים E.O באוקסנארד, קליפורניה. קינג סבל הטרדות מצד קבוצה של נערים, ובהם החשוד ברצח, בבית הספר בו למד, לאחר שסיפר לחבריו שהוא הומו והחל להשתמש במסקרה, ליפסטיק ותכשיטים בין כתלי בית הספר.

מריסה מורנו בת ה-13 אמרה כי "הנערים הקניטו את קינג כי הוא היה שונה, אבל הוא לא פחד להראות את עצמו".

"החשוד ברצח - קורבן של הומופוביה ושנאה"
מעשה הרצח של קינג זעזע את תושבי אוקסנארד - שכונה שקטה של אנשים ממעמד הביניים, השוכנת לחוף הים. דייוויד קיית', דובר מטעם משטרת אוקסנארד, אמר כי "אף פעם לא הייתה לנו אלימות בבית ספר כמו זו, אף פעם לא היה לנו מקרה ירי בבית ספר".

הכומר דן בירצ'פילד אמר לקהל בטקס לזכרו של קינג כי "אלוהים עשה את לארי (כינוי חיבה של הנרצח - GoGay) לקומפלקס נהדר. לארי היה מאסטרפיס". בטקס השתתפו כ-500 בני אדם.

מייסן דייוויס, מנכ"לית המרכז המשפטי הטרנסג'נדרי, אמרה כי החשוד ברצח, מקינרני, הוא "קורבן בדיוק כמו קינג. הוא קורבן של הומופוביה ושנאה".

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...