עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בריטניה: מערכת החינוך נגד הומופוביה

מדריך שהופץ לאחרונה בבתי הספר בבריטניה יסייע למורים לזהות ולמנוע התנהגות הומופובית ובריונות כלפי תלמידים שנתפסים כהומואים

מנהלים, מורים ואנשי צוות בבתי הספר בבריטניה קיבלו לאחרונה חוברות הדרכה המסבירות כיצד יוכלו להתמודד עם בריונות ואלימות על רקע הומופובי. החוברת, שהופקה על ידי ארגוני גייז בבריטניה, הופצה בסתיו האחרון, והתקבלה בברכה בבתי הספר המתמודדים עם ריבוי מקרי אלימות בין התלמידים.

לפי החוברת, נזקי ההומופוביה וההצקות מלווים הומואים ולסביות במשך שנים ארוכות, גם לאחר שנות בגרותם. שבעה מבין עשרה הומואים ולסביות צעירים אמרו שבריונות הומופובית משפיעה על הצלחתם ותפקודם בבית הספר, וציינו כי הם מעדיפים להיעדר משיעורים כדי לא לספוג עלבונות ואף אלימות פיזית. ה-BBC דיווח הבוקר (ה') כי בשנים האחרונות התרבו בבריטניה מקרי האלימות כלפי תלמידים הומואים או שנתפסים ככאלו, והתרחבו להצקות ואיומים גם על ילדים שהוריהם הומוסקסואלים. במקביל, מציינים המחברים כי גם המורים הפכו ליעד למתקפות הומופוביות, שמתאפיינות בעיקר באלימות מילולית ולעג. בחוברת, מקדישים המחברים מקום נרחב לדיון בשאלה כיצד ניתן לזהות ניצנים של התנהגות הומופובית בגיל צעיר, וכיצד ניתן למנוע אותם. לטענת המחברים, אפילו משפטים כמו "יא הומו" הנקראים באופן תכוף בבית-הספר, הם סימנים לאלימות הומופובית שעשויה להתפתח בשלב מאוחר יותר. המורים מתבקשים להקשיב לשיחות בין התלמידים, לבחון באילו מילות גנאי הם משתמשים, ולהסביר בכל הזדמנות שביטויים מסוג זה הם פוגעים ומסוכנים. המאבק בהומופוביה בגיל צעיר חשוב, משום שהוא מאפשר למורים לזהות דפוסים שעשויים להתפתח לכדי אלימות הומופובית בשלבים מאוחרים יותר של התבגרותם. לטענת המחברים, חוברת זו תסייע לשיפור השיח החברתי, ולחנך את הציבור לסובלנות כלפי האחר, על רקע נטייתו המינית או המגדרית. רוב בתי הספר שקיבלו את החוברת אמרו כי יתייחסו לנושא וכי יעבירו את המורים הדרכות מתאימות למיגור התופעה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...