עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נועה סתת התפטרה מהבית הפתוח

הרקע: חילוקי דעות סביב הכיוון שבו נוקט הבית הפתוח. לאחרונה אף הייתה מחלוקת בין הוועד לסתת על תאריך מצעד הגאווה בירושלים

נועה סתת, אחת הפעילות הגאות הוותיקות בירושלים, החליטה להתפטר מתפקיד מנכ"לית הבית הפתוח בעקבות חילוקי דעות בינה לבין ועד הארגון. הרקע להתפטרות היה מחלוקת על רקע הכיוון שנוקט הארגון לאחרונה וחלוקת התפקידים בין הוועד למנכ"ל. בנוסף, היו לאחרונה מחלוקות בין סתת לוועד על רקע רצונה של סתת לקיים את מצעד הגאווה הקרוב בירושלים סמוך לבחירות המוניציפאליות, המתקיימות בחודש נובמבר. סתת ויושבת ראש הוועד, איילת שנור, אף פרסמו מכתבים לקהילה באתר הבית הפתוח.

סתת אמרה כי "הייתה בינינו מחלוקת על תפיסה - האם על הוועד לעסוק בניהול היום יומי של העמותה ובחיים הקהילתיים או האם עליו לעסוק בענייני חזון, תכנון אסטרטגי וקביעת מדיניות. אני חושבת שבגודל הנוכחי של הבית הפתוח ובהיקף התקציב הנוכחי, הדבר הנכון הוא שהוא יעסוק בענייני חזון. יש לבית הפתוח תקציב מכובד וכדי לשמר את זה - הוא צריך תכנון אסטרטגי".

לדבריה, "יש לוועד תפיסה ניהולית שאני לא מסכימה לה ואנחנו לא מצליחים ליישב בין התפיסות. הוועד הוא הגוף הריבון ואם אנחנו לא מצליחים לעבוד ביחד - כדאי שיהיה מנכ"ל אחר". לגבי תאריך המצעד בירושלים היא אמרה כי "נכון שהוועד ואני קיימנו דיון בנושא והדעות היו חלוקות, אבל זה היה עוד לפני ההחלטה המשותפת שאני אעזוב".

"הדגש שלנו הוא על רווחת הקהילה"
חבר ועד הבית הפתוח, גיל נוה, טען כי "ההחלטה נעשתה באווירה מאוד חיובית, מתוך חשיבה של מה טוב לקהילה, ולא בהחלטות דרמטיות חפוזות". לדבריו, "אנחנו רוצים ללכת יותר לכיוון הקהילתי ולתמוך בקהילה קיימת. נמשיך לעורר הדים ציבוריים ופוליטיים, אבל הדגש שלנו הוא על רווחת הקהילה: בשנה וחצי האחרונה העלינו את כמות הפעילויות ואת העבודה המושקעת בקהילה".

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, אמר בתגובה להתפטרותה של סתת כי "מאוד נהניתי לעבוד אתה. תמיד מאוד קל לבקר, אבל לעשות זה דבר הרבה יותר קשה, וסתת בפירוש עשתה רבות ותמיד ראתה את טובת הקהילה בכלל ובירושלים בפרט. מחלוקות יש תמיד, אבל אני מאחל להרבה ארגונים להתנהל כמו הבית הפתוח".

נועה סתת נבחרה לוועד הבית הפתוח בשנת 2002. בשנת 2004 נבחרה לעמוד בראש הוועד, לאחר התפטרותו של ג'רי לוינסון מהתפקיד. במהלך כהונתה כיושבת ראש הוועד, ולאחר מכן כמנכ"לית הארגון, זכה הבית הפתוח לנראות ציבורית רבה, בעיקר בגלל אירועי הגאווה בירושלים.

בהיותה יושבת ראש הארגון אירע מצעד הגאווה בו דקר ישי שליסל שלושה בני אדם. בשנת 2006, עם פרישתו של חגי אלעד, מונתה סתת לתפקיד מנכ"לית הארגון, והובילה את הבית הפתוח במאבקיו סביב קיומם של מצעדי הגאווה בעיר בנובמבר 2006 (מצעד שהפך, בסופו של דבר, לאירוע תחום באיצטדיון גבעת רם) וביוני האחרון. סתת עתידה לסיים את תפקידה כמנכ"לית ב-31/03. בימים הקרובים יחל הארגון בהליך של בחירת מנכ"ל חדש.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...