עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חדש: פורום גייז למען תל אביב אחרת

קבוצת גייז תל אביבים שרוצים לשנות את העיר הקימה פורום גאה ב-"עיר לכולנו", התארגנות שעתידה לרוץ בבחירות למועצת העירייה

יוצאים מהבועה? קבוצה של גייז שהחליטו שלא טובה להם הצורה שתל אביב נראית ומנוהלת בימים אלה החליטה לעשות מעשה ולהקים פורום גאה במסגרת תנועת "עיר לכולנו". תנועה ז\ו שמה לה למטרה לשנות את תל אביב, כך שיושם בה הדגש על התושב במקום על בעלי ההון. בפורום טוענים כי גייז סובלים מהמצב הקיים כמו כל אזרח אחר.

יואב גולדרינג, ממארגני הפורום, אמר כי "הפורום נועד כדי להבין את הצרכים הייחודיים שיש לקהילה הגאה בתל אביב במישור המוניציפאלי וכדי להעלות את ההשפעה הגאה על העירייה". לדבריו, "לתל אביב נוהרים גייז מכל הארץ כיוון שהיא מציעה אווירה נוחה יותר מערים אחרות. היא מהווה כיום מרכז גאה בישראל. כיוון שכה רבים מאתנו תושבי תל אביב, הבעיות שיש בעיר נוגעות גם לנו, בין אם זה בענייני תחבורה, אוויר נקי או מחירי הדיור. כל מה שתושב תל אביב ממוצע סובל ממנו - גם אנחנו סובלים ממנו".

הוא טען כי "בניגוד למחשבה פוליטית סקטוריאלית, שמתייחסת רק לצרכים הייחודיים, אנחנו רואים את הצרכים הייחודיים כהמשך של הצרכים שלנו כתושבי העיר. חשוב לנו מאוד שיהיו שירותים עירוניים המכוונים לקהילה הגאה, אבל חשוב לנו מאוד גם שיהיו תחבורה נקייה, שבילי אופניים ראויים לשמם, דיור בר השגה ברחבי העיר ולא רק תכניות שהעירייה מציעה וגונזת".

גולדרינג הוסיף כי "ברור שהמגמה שהופכת את תל אביב לעיר לעשירים מרעה גם לנו בתור גייז. היא מעבירה לעמותות שירותים חברתיים בסיסיים או חיה בשלום עם זה. כמו, למשל, בית דרור או האגודה. העירייה לא צריכה לא לחכות לעמותה ואז לתמוך בה, אלא לעשות בעצמה". לטענתו, "אני משוכנע שבסן פרנסיסקו, העירייה היא זו שיוזמת פעילויות נוער או פעילויות חינוכיות לגייז".

לא יהיה שיריון למועמד גאה

"עיר לכולנו" היא התארגנות שקמה לאחרונה על מנת לרוץ בבחירות למועצת עיריית תל אביב - יפו, שיתקיימו בנובמבר הקרוב. גולדרינג אמר כי "הרעיון מאחורי 'עיר לכולנו' הוא להציע פוליטיקה עירונית אחרת".

לדבריו, "הרבה מאוד מהבעיות בעיר נובעות ממדיניות שרואה את העירייה כפרויקט נדל"ני. אנחנו מציעים במקום זה השקעה באיכות החיים של התושבים, כזו שמגנה על האינטרסים שלהם מול בעלי ההון. אנחנו מבקשים להרחיב את הדמוקרטיה העירונית לקבוצות שהן כיום לא חלק מהמשחק הפוליטי בעירייה - תושבי שכונות, תושבי יפו, וגם הומואים".

הוא טען כי "הומואים אמנם לא מודרים בעיריית תל אביב באותה רמה כמו אחרים, אבל אנחנו כן רואים שהמרכז הגאה נפתח 10 חודשים לפני הבחירות ושבית דרור היה בסכנת סגירה. גם כאן יש עוד מה לעשות".

גולדרינג הוסיף כי לא יהיה במסגרת הרשימה שיריון למועמד גאה. "המחשבה בעיר לכולנו היא שהמצביעים הפוטנציאליים שלנו יצביעו לפי המצע ולא לפי הרשימה ושכל הרשימה תהיה מחויבת לכל המצע", אמר. "יכול להיות שיהיה לנו מועמד גיי, אבל זה כרגע לא עומד על הפרק. כך או כך, לא יהיה ברשימה שיריון לגייז".

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...