עוד בחדשות ודעות
 >  > 

זוג לסביות: הכירו בנו כהורים, ולא באימוץ

זוג לסביות תובע מבית המשפט להכיר בשתי בנות הזוג כאמהות לתינוקן, אולם לא בהליך של אימוץ. טוענות: זו טובתו של הילד

בנות זוג לסביות הגישו לאחרונה תביעה תקדימית לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, בדרישה להכיר בתינוק שאחת מהן ילדה לפני כחצי שנה כילד של שתיהן. הן מבקשות שזה ייעשה לא בהליך של אימוץ, כפי שזה נעשה עד היום.

אתר y-net מדווח כי השתיים חיות יחדיו כבר 10 שנים, ולפני 3 שנים אף נישאו בטקס שניהל רב קונסרבטיבי. לפני שנתיים הן אף חתמו על הסכם נוטריוני לחיים משותפים.

במשך הזמן החלו בנות הזוג בהליכים של הבאת ילד לעולם. הן עשו הליכים אלה בשיתוף ביולוגי ביניהן, ככל הניתן. הן פנו למשרד הבריאות, וזה אישר להן להפרות את הביצית של אחת האמהות בזרע מתורם אנונימי, ולשתול אותה ברחמה של האם השנייה.

התינוק נולד לפני כשבעה חודשים בבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה. האמהות פנו למשרד הפנים בבקשה להירשם כאמהות של התינוק, אולם זה סירב. עתה הן עותרות לבית המשפט על מנת שיורה למשרד הפנים לעשות כן.

האם הגנטית לא הוכרה כאמו של הילד
יצוין כי משרד הפנים רשם כאמו של התינוק את האמא שילדה אתו, בעוד אמו הגנטית לא נרשמה כלל.

השתיים טוענות בכתב התביעה כי הזכות להורות הביולוגית והמשפטית הינה אחת היסודות המרכזיים של זכויות האדם וכי טובת התינוק מחייבת שהאם הגנטית תירשם כאם המשפטית שלו. הן טענו כי יש להכיר בהן כהוריו של התינוק על אחת כמה וכמה עקב חוסר הסובלנות שיש בחברה כלפי הורות גאה. "אי מתן גושפנקא משפטית ליחסי ההורות תעניק לגיטימציה לחוסר הסובלנות ותהווה, כשלעצמה, אקט של חוסר סובלנות", כתבו.

בכתב התביעה כתבו בנות הזוג כי אם ידחה בית המשפט את בקשתן, יהיה בכך כאילו הוא יעביר מסר שהומואים ולסביות לא יכולים להיות הורים. לטענתן, מסר זה יהיה לרעת הילד.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...