עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ש"ס לאולמרט: מנע את המצעד בת"א

בלעדי: יו"ר ש"ס, אלי ישי, שלח מכתב לרה"מ, היועץ המשפטי וגורמים אחרים בדרישה למנוע את "התועבה" במצעד בת"א: "האינטרס הציבורי הוא להגן על ילדים"

יושב ראש ש"ס, השר אלי ישי, פנה היום (רביעי) לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולגורמי ממשל שונים בדרישה למנוע את קיומו של מצעד הגאווה בתל אביב. ישי טען כי המצעד כולל "פרסומי תועבה" האסורים על פי החוק. חבר מועצת עיריית תל אביב מטעם ש"ס אף הגיש מוקדם יותר היום תלונה במשטרה נגד המצעד.

במכתב כותב ישי, באמצעות עו"ד דורון שמואלי, כי "תכני המצעד מיניים ואינם עולים ללשון החוק. המצעד יעבור ברחובות ראשיים בתל אביב ללא כל השגחה ו/או סייגים מה מותר ומה אסור להציג". "בכך", לטענתו, "עיריית תל אביב העניקה כר נרחב למארגני האירוע להציג כל תוכן מיני העולה על רוחם".

לדברי ישי, "יש סבירות גבוהה שקטינים ייחשפו לרשמים פרובוקטיביים, בעלי תכנים מיניים, בניגוד לחוק. לחשיפת קטינים לחומר תועבה יש השפעה שלילית על התפתחותם, והיא עלולה לטעת בהם תפיסת עולם מעוותת בכל הקשור במין".

הוא הוסיף כי "הנגישות הקלה לתכנים מיניים במצעד חושפת ילדים להשפעות שליליות. האינטרס הציבורי הוא להגן על ילדים". ישי אף טען ש"המראות החריגים במצעד עשויים לפגוע בסדר החברתי". עוד הוא טען כי המצעד מהווה פגיעה בכבודן של נשים.

ש"ס דורשת: המצעד בת"א - במתחם סגור
ישי קרא לאולמרט וליתר גורמי הממשל שלהם נשלח המכתב, בהם שר הפנים, מפכ"ל המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה ומבקר המדינה, "לפעול ולהורות על ביטול מצעד הגאווה בתל אביב. לחילופין הנך מתבקש לסייג את התכנים בעלי הקונוטציה המינית ולא להתיר למארגני המצעד יד חופשית לעשות ככל העולה על רוחם". אם זה לא יעלה בידם, דרש ישי כי קיומו של המצעד יתאפשר אך ורק במתחם סגור, שהכניסה אליו תותר רק למי שמלאו לו 18.

מוקדם יותר היום הגיש חבר מועצת עיריית תל אביב, דורון לוי (ש"ס), תלונה במשטרה נגד המצעד, בטענה שקיומו מפר את חוק העונשין, האוסר על פרסומי תועבה. לדברי לוי, "התכנים של המצעד הם ברורים ואני לא צריך להסביר אותם. אלה אך ורק תכנים מיניים ותכני עירום. לא ייתכן שרשות מוניציפאלית כמו עיריית תל אביב תתקצב אירוע שנוגד את החוק ב-300 אלף שקלים". הוא הוסיף כי " אני מקווה שכמו שהוסרו הדגלים בדרום העיר, כך יסירו אותם בכל רחבי תל אביב".

ישי קרא במכתבו למפכ"ל המשטרה לטפל בתלונה של לוי באופן אישי, "ולו רק מהטעם של הרגישות הציבורית הרחבה לעניין זה".

"כנראה שהחרדים לא יודעים מה זה 'ואהבת לרעך כמוך'"
חבר מועצת עיריית תל אביב, איתי פנקס, אמר בתגובה כי "תל אביב היא לא איראן וגם לא ירושלים. בתל אביב מאמינים בזכויות אדם ואזרח וגם בדמוקרטיה ערך שכנראה אינו זוכה להערכה בקרב האנשים האלה". לדבריו, "התלונה, כשלעצמה, היא קנטרנית, ואם יש תועבה בסיפור הזה היא בדבריהם".

פנקס טען כי "כנראה שהמתלוננים וחבריהם ישנו בשיעור שבו לימדו את דבריו של רבי עקיבא 'ואהבת לרעך כמוך', ולכן הם ממשיכים בדרך השנאה וההסתה. המצעד הוא מפגן של דמוקרטיה ואהבת האדם. כנראה שבעיני המתלוננים ערכים אלה מתועבים ולשמחתנו, מרבית אזרחי ישראל לא חושבים כמותם".

הוא הוסיף כי "הצד החרדי צריך לדעת את מקומו. מי שחפץ לחיות באווירה חומייני סטית מוטב שיעשה זאת בתוך ביתו ולא יפריע לאחרים".

טרם נמסרה תגובות לשכת ראש הממשלה לדברים. יצוין כי אולמרט עושה בימים אלה בוושינגטון, וצפוי לחזור משם רק ביום שישי. מעיריית תל אביב - יפו נמסר בתגובה כי "מדובר בשנת בחירות, וכך גם צריך להתייחס לדברים. בכל מקרה, מאז הקמתה, תל אביב - יפו היא עיר ליברלית, חופשית, פלורליסטית וסובלנית, המכבדת את כל האוכלוסיות הגרות בה. היא תישאר כך גם בעתיד.

בתכנון: 10 הפגנות נגד המצעד בי-ם
בעוד ההתנגדות למצעד בתל אביב נמשכת, הדתיים החלו להשמיע היום את קולם גם נגד המצעד בירושלים. בישיבה שכינס ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) בהשתתפות חברי כנסת מהסיעות הדתיות והחרדיות, סוכם כי הדתיים יקיימו ביום מצעד הגאווה בירושלים 10 הפגנות, כדי למשוך את כוחות המשטרה כך שלא יוכלו לאבטח את המצעד, ויביאו לביטולו.

צעד נוסף שבו מתכוונים להשתמש הח"כים הוא לפנות ליושב ראש ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת, ח"כ מנחם בן ששון (קדימה), בדרישה כי יאפשר העלאתה של הצעת חוק למניעת המצעד, שעברה בקריאה טרומית, לקריאות מתקדמות יותר במליאת הכנסת. בן ששון החליט "להקפיא" את ההצעה בוועדה. הח"כים סיכמו שאם בן ששון לא ייענה לדרישתם, הם יפנו בעניין ליושבת ראש הכנסת, ח"כ דליה איציק.
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...