עוד בתרבות ובידור
 >  > 

"סגירת הדאנג'ן - דיכוי של מיעוט מיני"

פעילים מקהילת ה-BDSM, בהם פעילים גאים, קיימו משמרת מחאה נגד סגירת מועדון הדאנג'ן. לדבריהם "דיכוי של מיעוט מיני אחד יוביל לדיכוי מיעוטים מיניים נוספים"

קבוצה של פעילים מקהילת ה-BDSM, ובכלל זה פעילים גאים, קיימה היום (שני) משמרת מחאה מול בניין בתי המשפט בתל אביב נגד סגירתו של מועדון הדאנג'ן - המועדון היחיד בארץ לקהילה זו. במשמרת, שהתקיימה במקביל לדיון שנערך בנושא בבית המשפט המחוזי, נכחו כ-15 בני אדם שנשאו דגל גאווה ושלטים כגון: "חולדאי, סטית!" ו-"החופש להשתעבד".

מועדון הדאנג'ן, שהתקיים בו גם ליין BDSM לגייז, נסגר לאחרונה - לטענת עיריית תל אביב - יפו עקב מטרדי רעש שהוא יצר. המארגנים קיבלו, לעומת זאת, מכתב ממנהלת יפו העתיקה, האזור בו המועדון ממוקם, הטוען כי עיריית תל אביב - יפו סירבה לתת רישיון עסק מסיבה אחרת לגמרי - "סיבות אחרות הקשורות, ככל הנראה, לפעולות הקשורות למקום".

מארגני משמרת המחאה טוענים כי בעלי הדאנג'ן ביקשו לחדש את רישיון העסק של המקום, אולם נתקלו בסירוב העירייה, בטענה כי השכנים התלוננו על רעש הבוקע ממנו. לדבריהם, לאחר מכן פנה הבעלים של המקום לחברה לפיתוח יפו העתיקה - חברה שחצי ממניותיה הן בידי העירייה וחציין השני בידי המדינה - וזו דחתה אותם בטענה כי הבניין בו ממוקם הדאנג'ן מיועד לעסקים ולא למגורים, ועל כן - יש להפעיל את המקום כמועדון.

מארגני משמרת המחאה טוענים כי "כך, גם מי שטרם הבין או סירב לראות קיבל את ההוכחה הברורה למה שכולנו כבר ידענו - דיכויים קשורים זה בזה, ודיכוי של מיעוט מיני אחד יביא, בסופו של דבר, לדיכויים של מיעוטים מיניים נוספים".

"אנחנו מוחים על כך שהמדינה מדכאת מיעוטים מיניים"

"משמרת המחאה אינה עוסקת בפתיחת מועדון בילויים זה או אחר", הוסיפו המארגנים, "אלא מוחה על כך שהמדינה משתמשת בגופים ובחברות שונות שבבעלותה על מנת להכפיף ולדכא מיעוט מיני המנסה לחגוג את מיניותו".

המארגנים אף טענו כי העירייה מנסה להפוך את הדיון לכזה הדן במטרדי רעש, וכי עניין זה דומה "דמיון מבחיל", כהגדרתם, "לטכניקות בהן משתמשת עיריית ירושלים במאבקה נגד מתן תמיכה כספית לבית הפתוח, באמתלה של אי קיום תקנות החשב הכללי בנושא הוצאות הנהלה וכלליות".

עוד טוענים מארגני המשמרת כי "בעוד כחצי שנה נצא כולנו לצעוד במצעדי הגאווה השונים ברחבי הארץ, מי בתל אביב ומי בירושלים, חיפה או אילת. חובה עלינו לזכור כי פיקוח מוסדות על מיניות הפרט הינה עובדה שרירה וקיימת, והיא עובדת על כל מיעוט באשר הוא מיעוט ומפלה אותו לרעה".

מעיריית תל אביב - יפו נמסר בתגובה כי "העסק, הכולל פאב ומועדון, מצוי בקומה השלישית של בניין המשמש גם למגורים. הדאנג'ן לא הצליח למגן את עצמו מבחינה אקוסטית, כך שלא תישמע מוזיקה רועשת בדירות השכנים". לדבריה, "המועדון נסגר בעקבות צו סגירה שניתן על ידי בית משפט, צו שאושר בכל הערעורים שהגישו בעלי העסק".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...