עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אלי ישי: לשחרר את הדוקר מהמצעד בי-ם!

שר התמ"ת מציע לשחרר מחבלים יהודים "כמו שהמדינה משחררת מחבלים פלשתינים". משרד המשפטים: נשקול את ההצעה

שר התמ"ת, אלי ישי, מציע לשחרר מהכלא את ישי שליסל, שהורשע בניסיון לרצח, פציעה וגרימת חבלה בנסיבות מחמירות, לאחר שדקר שלושה משתתפים במצעד הגאווה שאירע בירושלים ב- 2005. לקראת שנת ה- 60 למדינה, מציע ישי לשחרר שורה של מחבלים יהודים, בהם כאלה שרצחו פלשתינים.

"מעריב" דיווח כי ישי נפגש אתמול (שני) עם שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, והעלה בפניו את ההצעה. לדבריו, "כשם שהמדינה מעניקה חנינות למחבלים פלשתינים שפגעו בישראלים, כך יש לשקול חנינה, לרגל שנת ה- 60, ליהודים שפגעו בערבים". בין היתר, מציע ישי לשחרר את עמי פופר, שרצח 7 פלשתינים ופצע 11 בטרמפיאדה בצומת גן הורדים בראשון לציון, ואת גור המל, שרצח פלשתיני זקן במכות אבנים. ישי לא מציע לשחרר את יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה, יצחק רבין, ואת אחיו, חגי, שהורשע בסיוע לרצח.

מלשכתו של השר פרידמן נמסר ל"מעריב" כי הפגישה התקיימה וכי "בקשתו תיבדק על ידי המשרד". גורם מדיני בכיר אמר כי "פרידמן הבהיר בפגישה שהוא לא מביע עניין מיוחד בהצעה וכי ידון בנושא רק לאחר קבלת חוות דעת של מחלקת החנינות".

הגורם שמחליט בישראל על חנינת אסירים הוא נשיא המדינה, שמעון פרס. משרד המשפטים יכול רק להמליץ לנשיא את מי לחנון.

"אם הוא ישוחרר - המסר יהיה שדם הקהילה הפקר"

שליסל הורשע בדקירתם של אדם רוסו ושני בני אדם נוספים במצעד הגאווה שהתקיים לפני שנתיים בירושלים. הדקירה אירעה לאחר גל של הסתה נגד המצעד ונגד גייז מצדם של גורמים חרדים. שליסל נידון ל- 12 שנות מאסר, והגיש ערעור על הרשעתו. הערעור אמור להידון בבית המשפט העליון בעוד 13 ימים, ב- 19 לחודש, ובבית הפתוח מתארגנים להפגין מול בית המשפט העליון נגד שחרורו.

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, אמר בתגובה כי "מדובר בטירוף מוחלט, עוד רעיון הזוי של אלי ישי. כל שחרור מחבלים יהודים נראה לי מופרך לחלוטין ומזיק לחלוטין, פעולה אנטי דמוקרטית. אנחנו צריכים להתייחס באופן שונה לאנשים מקרבנו שעשו עבירות כאלה חמורות ומהווים איום על הדמוקרטיה".

נתנאל אמר כי "שליסל עשה מעשה מאוד חמור, בא בכוונה לרצוח משתתפים במצעד, ללא אבחנה. אם הוא ישוחרר, זה ישדר מסר מאוד חמור לפיו דמם של בני הקהילה הגאה הוא הפקר. נעשה את הכל כדי שהרעיון ההזוי הזה לא ייצא אל הפועל. אני מתכוון לפנות לשר המשפטים ולדון אתו בעניין".

מהבית הפתוח נמסר בתגובה כי "השר ישי מוסיף להוכיח כי הוא גזען והומופוב חשוך. הצעתו היא מעוררת חלחלה וחסרת סיכוי. הבית הפתוח משוכנע כי שר המשפטים ידחה את ההצעה הנתעבת לשחרר רוצחים ומחבלים אחרים מהכלא. הבית הפתוח יפנה לשר המשפטים על-מנת להבהיר את עמדתנו הנחרצת בנושא".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...