עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אחמדינג'אד: "אין הומואים באירן!"

נשיא אירן אמר זאת במפגש עם סטודנטים ומרצים באוניברסיטת קולומביה בארה"ב. הומו אירני: "אם אין הומואים באירן - מי אני?!"

נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, טען כי אין באירן הומוסקסואלים וכי הנושא ההומוסקסואלי כלל אינו קיים במדינה. אחמדינג'אד אמר את הדברים בהופיעו בפני סטודנטים ומרצים באוניברסיטת קולומביה בארצות הברית, לשם הגיע על מנת להשתתף בכנס האו"ם.

הנשיא האירני אמר כי באירן מוצאים להורג "אנשים שמפרים את זכויות הציבור", כמו סוחרי סמים. בתגובה שאל אותו אחד הסטודנטים: "השאלה אינה על סוחרי סמים או על פושעים. השאלה הייתה על העדפה מינית ועל נשים".

אחמדינג'אד השיב: "באירן, אין לנו הומוסקסואלים כמו בארץ שלכם. אין לנו את זה בארץ שלנו". כאן זכה אחמדינג'אד לקריאות בוז וצחוק מצד הקהל. "באירן, אין לנו את התופעה הזאת. אני לא יודע מי אמר לכם שיש לנו אותה".

אחמדינג'אד דיבר במפגש על נושאים רבים, בהם התכנית הגרעינית של אירן, האופציה למלחמה בינה לבין ארצות הברית ורצונה של אירן להשמיד את ישראל. מול מקום המפגש עם אחמדינג'אד באוניברסיטת קולומביה הפגינו מאות בני אדם, ממקומות שונים ובנושאים שונים, בהם שרת החוץ, ציפי לבני, מזה ופעילים גאים מזה.

דבריו של נשיא אירן עוררו זעם בקרב חוגים גאים, אירניים ואחרים. ארשאם פרסי, מנכ"ל ארגון גייז אירנים היושב בטורונטו, התראיין לעיתון "ניו-יורק סאן" ושאל את אחמדינג'אד: "אם אין לנו הומואים באירן, מי אני?!"

חוסיין אליזד, דובר מטעם ארגון זכויות האדם הגאה HRC, אמר כי באירן יש בקרב גייז "פחד גדול מהוצאה להורג ומאפלייה, וגם מהסטיגמה החברתית המקושרת עם הומוסקסואליות". אליזד אמר כי הוא הומוסקסואל וכי עזב את טהרן בשנת 2000. לדבריו, HRC תיעד מספר מקרים של אפליית הומוסקסואלים והוצאתם להורג באירן.

ואמנם, לפני כשנתיים הוצאו להורג באירן שני בני נוער, בני 17 ו- 18, לאחר שהורשעו בקיום יחסי מין הומוסקסואליים.

רשת הטלוויזיה הקנדית CBC הפיקה לאחרונה כתבת תחקיר ארוכה על חייהם של הומוסקסואלים באירן, בה מתועדים מקומות המפגש שלהם מזה, והיחס המשפיל והמפלה של השלטונות באירן ושל החברה האירנית מזה.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...