עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"לגרש את העיתונאית המסקרת נושאי גייז"

מאות הפגינו באוגנדה נגד עיתונאית המסקרת נושאים הומוסקסואליים: "ילדים קוראים את הכתבות שלה. אנחנו חייבים להגן עליהם!"

מאות בני אדם קיימו אתמול (שלישי) הפגנה בקמפלה, בירת אוגנדה, בקריאה לממשלה לגרש מהמדינה עיתונאית אמריקנית המסקרת נושאים הומוסקסואליים. המפגינים טענו כי הומוסקסואליות מנוגדת לחוקי האלוהים וכי אפילו ילדים קוראים את העיתון בו היא כותבת.

המפגינים, בני דתות האיסלאם, הנצרות והדת הבהאית, התכנסו באיצטדיון של קמפלה, נשאו שלטים הומופוביים וקראו לגרש את קתרין רובוס, שנשלחה מטעם העיתון Daily Monitor לסקר נושאים הומוסקסואליים.

בשבוע שעבר היא סיקרה בקמפלה מסיבת עיתונאים ראשונה מסוגה של ארגונים הומוסקסואליים באוגנדה.

"אנחנו חייבים להגן על הילדים שלנו!"

אדי סמקולה, דובר מטעם קואליציית הקשת הבין דתית נגד הומוסקסואליות, אמר כי "לנו, אזרחי אוגנדה, יש ערכים. אם הגברת הזאת לא יכולה לכבד אותם, מוטב שתגורש". לדבריו, "היא כותבת על נושאים הומוסקסואליים בעיתון שנקרא אפילו על ידי ילדים. אנחנו חייבים להגן על הילדים שלנו!"

הכומר מרטין סמפה, דובר מטעם הקואליציה, אמר כי "אנחנו קוראים לממשלה להיות חזקה ולאכוף את החוקים האוסרים את ההתנהגות מעוררת הסלידה הזאת (הומוסקסואליות), למרות הלחץ החיצוני העצום תחתיו היא נתונה".

לטענתו, "הומוסקסואליות מנוגדת לחוקי האלוהים, לחוקי הטבע ולחוקים של אוגנדה".

ואמנם, הומוסקסואליות נמצאת באוגנדה מחוץ לחוק ומי שמורשעים בה יכולים להישפט במדינה לעונש שיכול להגיע גם למאסר עולם. ההפגנה שהתקיימה אתמול היא שלב נוסף במאבק בין גופים דתיים ושמרניים לבין קהילה קטנה, אך גדלה והולכת, של פעילים גאים ביבשת אפריקה.

בין הדוברים בהפגנה היה גם שר היושר והאתיקה של אוגנדה, נסאבה בוטורו. הוא אמר כי הממשלה תומכת באכיפתם של חוקים אנטי - הומוסקסואליים.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...