עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חדש בתנועה הרפורמית: תפילה לטרנסג'נדרים

מדריך חדש שיחולק ב-900 בתי הכנסת של התנועה כולל תפילות מיוחדות לאנשים העוברים שינוי מין, נישואים חד-מיניים ועוד

התנועה הרפורמית היהודית ידועה בפתיחותה לקהילה הגאה, ולקבלה של הומוסקסואלים ולסביות. כעת, מתווספת גם הקהילה הטרנסג'נדרית וזוכה להתייחסות מיוחדת ויוצאת דופן: שתי תפילות מיוחדות שנכתבו במיוחד למאמינים טרנסקסואלים ששינו את מינם או נמצאים

בתהליך לשינוי המין. בתנועה הרפורמית אומרים כי התפילה החדשה נולדה לאור בקשתם של מספר טרנסג'נדרים יהודים, לחבר עבורם תפילה לקראת תהליך שינוי המין והניתוח שהם מתכננים לעבור.

המדריך "כולנו" יחולק בלמעלה מ-900 בתי הכנסת הרפורמים שפועלים בצפון אמריקה לבדה, ובתנועה בודקים אפשרות להפיץ אותו גם לקהילות ברחבי העולם. מלבד התפילה לטרנסג'נדרים, כולל המדריך גם ברכות ותפילות לאיחודים וטקסי נישואים לבני אותו המין, ואפילו מסמך גירושים לזוגות מאותו המין.

את החלק העוסק בטרנסקסואלים חיבר אליוט קוקלה, רב טרנסג'נדר F2M (מנקבה לזכר), שנקרא למשימה על ידי אנשי התנועה. מדובר בשתי תפילות קצרות, "שנועדו ללוות את האדם היהודי שעובר את אחד השינויים המרכזיים והמהותיים בחייו", הסביר הרב ריצ'ארד אדרס, שעמד בראש הצוות שחיבר את המדריך "כולנו". בתנועה הרפורמית הסבירו כי התפילה מחברת בין ההיסטוריה, המורשת והעוצמה של היהדות, לבין התהליך המורכב של שינוי המין.

נוסח התפילה המלא (באנגלית):

"Blessed are You, Eternal One, our God, Ruler of time and space, the Transforming One to those who transform/transition/cross over"

התפילה השנייה:

" Blessed are You, Eternal One our God, Ruler of time and space, who has made me in God's image "בתנועה הרפורמית קבוצה גדולה למדי של גייז, הלוקחים חלק בפעילויות שבבתי הכנסת, במרכזים הקהילתיים ובמוסדות התנועה השונים. בין היתר, החליטה התנועה לאפשר להומוסקסואלים מוצהרים להימנות על חבריה, ואפילו להתמנות לתפקידים רשמיים ובכירים. רבנים בתנועה עורכים טקסי נישואים אלטרנטיביים-מודרניים במספר רב של גרסאות וסגנונות.

בשנת 2003 הפך ראובן זילמן לתלמיד הטרנסקסואל הראשון בבית הספר הגבוה לרבנות של היהדות הרפורמית ה"היברו יוניון קולג'". מאז התקדים שקבע זילמן, טרנסקסואל מנקבה לזכר (F2M), התקבלו ללימודים בבית הספר מספר טרנסג'נדרים וחלקם אף הוסמכו לשמש כרבנים.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...