עוד בחדשות ודעות
 >  > 

20% מהנדבקים באיידס ב- 2006 - הומואים

69 מתוך 337 הנדבקים החדשים באיידס דווחו כי קיימו יחסי מין עם גברים. המספר מהווה ירידה לעומת 2005 - אז נתגלו 89 נשאים גייז

69 הומואים נדבקו במהלך 2006 בנגיף האיידס - כך עולה מנתונים שפרסם משרד הבריאות בכנס למניעת איידס בקהילה שהתקיים בשבוע שעבר במרכז האיידס בבית החולים "שיבא" בתל השומר. זאת מתוך 337 נשאי איידס חדשים שנתגלו בכלל.

יצוין כי נתונים אלה הם נתונים שדווחו למשרד הבריאות, מה שאומר שהם לא כוללים את אלה שנדבקו ולא נבדקו.

מספר זה מהווה ירידה ממספר המקרים ב- 2005, אז נתגלו 89 נשאים הומואים חדשים מתוך 352 מקרים. חדשות טובות נוספות הן שבעוד שבאופן כללי הייתה בין 2005 ל- 2006 ירידה של כ- 5%, הירידה במספר הנשאים החדשים בקהילה עמדה על כ- 25%. שנת 2005 הייתה שנת השיא, לאחר מספר שנים בהן הייתה עלייה רצופה של מספר הנשאים החדשים בקהילה.

"אסור לקהילה לטמון את הראש בחול"

יושב ראש האגודה, מייק המל, אמר בנושא כי "אסור לקהילה לטמון את ראשה בחול. הבעיה היא גם שלנו ורק אנחנו, כקהילה אחת גדולה, יכולים לקחת אחריות".

הכנס הוא חלק משיתוף פעולה שקיים בשנתיים האחרונות בין האגודה למשרד הבריאות במאמץ למנוע את התפשטות האיידס בקהילה. במסגרת שיתוף פעולה זה קיימו האגודה ומשרד הבריאות קמפיין תחת הכותרת "הקוקטייל הבא - עלינו". המל אמר כי צריך להמשיך בשיתוף הפעולה ובקמפיינים הפונים לקהילה וכי "רק ביחד נוכל לפתור את הבעיה".

פרט להמל, השתתפו בכנס בכירים במשרד הבריאות - בהם המשנה למנכ"ל המשרד, ד"ר בועז לב, ומנהל המחלקה לשחפת ואיידס, ד"ר דניאל שם טוב - ופעילים בקהילה ובנושא האיידס - בהם מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, ד"ר גדעון הירש, ורכז בל"ה דואגת - הזרוע של הוועד לקהילה - רותם הברפלד.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...