עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הבית הפתוח קיצר משך ההפנינג בגן הפעמון

ההפנינג יסתיים עם רדת החשיכה. לטענת הארגון, הקיצור נובע מעלויות אבטחה מוגזמות שדורשת המשטרה, ולא ממו"מ עם החרדים

משכו של ההפנינג שעתיד להתקיים ביום חמישי הקרוב בגן הפעמון בירושלים, לאחר תומו של מצעד הגאווה בעיר, קוצר עד מאוד ועתיד להסתיים כבר עם רדת החשיכה. זאת, לאחר שהבית הפתוח החליט על הקיצור, לטענתו עקב עלויות האבטחה הכבדות שהמשטרה דורשת.

בהודעה רשמית שפרסם הארגון אמש (שני) נכתב כי הוא "קיצר את ההפנינג בשל הדרישות המוגזמות של המשטרה, שדורשת מעל חצי מיליון שקלים לשם אבטחת המצעד ואירוע הסיום. קיצור האירוע איננו בשום צורה תוצר של משא ומתן עם חרדים. יותר מכך, לנוכח האלימות שבשטח, הידברות כזו כלל איננה קיימת".

עוד נכתב בהודעה כי "ביום חמישי נצעד כולנו, נתאחד יחדיו לטובת המאבק למען זכויותינו, וזאת אל מול הלחצים והדיסאינפורמציה שמנסים להצר את צעדינו".

איילת שנור: "נצעד בירושלים! בציר שביקשנו!"

יושבת ראש הבית הפתוח, איילת שנור, פרסמה אתמול באתר הארגון מכתב פתוח לקהילה בו היא מתוודה על הלחצים שלטענתה עומד הארגון בפניהם ועל האיומים שמקבלים אנשי הארגון. בהמשך היא כותבת כי "נדמה שהרבה א/נשים רוצים/ות דבר אחד: שניעלם מהשטח, כלומר - מהמרחב הציבורי. שנפסיק להיראות. הנאורים שבהם דווקא מקבלות אותנו (כך, ובהמשך, במקור), מכירים בקיומנו, מחבבות אותנו במישור האישי, ובכל זאת - צעדה של קבוצת א/נשים בעלי זהות מינית ו/או מגדרית שונה נתפסת כאיום על החברה ההטרוסקסיסטית, על סדרי העולם של המיינסטרים".

שנור מונה גם את מה שהיא מכנה הישגי המאבק עד כה, בהם סיקור תקשורתי אוהד ויותר ויותר חברי קהילה וסטרייטים שהתנגדו למצעד ועכשיו תומכים בו, וממשיכה: "ואנחנו? אנחנו עדיין כאן".

"נכנסנו למאבק לא פשוט, למאבק שמטרתו לחולל שינוי באופן החשיבה של א/נשים, ועוד יותר מזה: לחולל שינוי במה שא/נשים מרגישים. המאבק שלנו בעד שוויון זכויות וקבלה חברתית של קהילת הלהט"ב עוד ארוך. ככה זה כשמדובר בחינוך".

"אז השנה", היא מסיימת, "נצעד לאורך מסלול לא ארוך ונסיים את האירוע עם רדת החשיכה (נבקש את שיתוף הפעולה של הקהל בפינוי זריז של האירוע...)... ולא נערוך הפנינג מסיבתי אלא נשמע נאומים. והחשוב מכל - נצעד! בירושלים! בציר שביקשנו!"

נמשכת האלימות החרדית

בתוך כך, נמשכה אמש האלימות החרדית נגד המצעד. חרדים יידו אבנים והציתו מכולות אשפה בשכונות מאה שערים וגבעת שאול בירושלים וברמת בית שמש. המשטרה עצרה כמה מן המתפרעים.

מוקדם יותר אתמול הודיעה פרקליטות המדינה, בתשובה לבג"ץ של אנשי הימין הקיצוני נגד המצעד בירושלים, כי יש לקיים את המצעד וכי אי קיומו מהווה סכנה לדמוקרטיה הישראלית. דברים בעד קיומו של המצעד אמר אתמול בבוקר מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, בדיון בועדת הפנים של הכנסת.

הבוקר (שלישי) פורסם כי מליאת הכנסת תקיים מחר דיון על מצעד הגאווה בירושלים, פרי בקשתו של ח"כ זבולון אורלב (האיחוד הלאומי - המפד"ל). נשיאות הכנסת אמנם לא אישרה את קיום הדיון, בטענה שהיו כבר שאילתות רבות בנושא, אולם ועדת הכנסת הפכה את החלטת הנשיאות על פיה, והדיון יתקיים.

בנוסף, אתר ynet דיווח כי "יתד נאמן", ביטאונה של דגל התורה, פרסם הבוקר קריאה של רבנים לתלמידי ישיבות שלא להפגין נגד קיומו של מצעד הגאווה בירושלים. "כלל לא יעלה על הדעת שבני הישיבות יביעו מחאתם בדרכים כאלה", נכתב בהודעה, "ואת המחאה צריך לעשות כל אחד במקומו בהתקוממות הנפש מהתועבה הנוראה בתפילה ובתחנונים".

עדכון אחרון: 10:11 | 19/06/2007

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...