עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לראשונה בבריטניה: טרנסית ראש עיר

ג'ני ביילי, מהנדסת ואמא לשני ילדים, תכהן כראש עיריית קיימברידג'. אמרה בטקס ההשבעה: "אני רוצה לתרום לעיר שאני חיה בה"

ג'ני ביילי עשתה היסטוריה: האישה בת ה- 45, חברת מועצת עיריית קיימברידג', בריטניה, מטעם המפלגה הליברל דמוקרטית, הושבעה השבוע להיות לראש העירייה הטרנסג'נדרית הראשונה במדינה. ביילי, MtoF (מזכר לנקבה) נכנסה לבניין עיריית קיימברידג' עם בת זוגה, ג'ניפר לידל בת ה- 49, MtoF אף היא. לידל, שאף היא כיהנה בעבר במועצת עיריית קיימברידג', תמלא את התפקידים אותם ממלאת, בדרך כלל, אשתו של ראש העיר.

ביילי הייתה בעברה נשואה והיא אם לשני ילדים - בני 20 ו- 18. השניים מתגוררים יחד עם ביילי ולידל. ביילי נבחרה למועצת עיריית קיימברידג' בשנת 2002, ומשרתת בה מאז. היא שירתה במועצת העירייה גם באותה התקופה בה בת זוגה שירתה בה. השתיים נפגשו במהלך טיפול לקבלת הורמונים.

ביילי הגיבה למינויה לראש העיר באמרה כי "זה דבר פנטסטי". בטקס השבעתה, אמרה ביילי כי "נכנסתי לפוליטיקה המקומית כי אני מאמינה בשירות הציבורי וכי רציתי לתרום לעיר שאני חיה בה". היא אמרה כי היא גאה בחברי המועצה שבחרו בה לראשות העיר וכי "אני רוצה שהשנה שלי בתור ראש עיר תעמוד בסימן שבח לגיבורים של עירנו שלא שיבחו אותם מספיק, ויש הרבה כאלה".

בראיון שנתנה לעיתון הבריטי "טיימס" לפני השבעתה, אמרה ביילי כי "אני גאה שהצלחתי לעבור דבר שהיה די קשה ולצאת מזה אדם טוב יותר. אם תשאל אותי מה מגדיר אותי, הייתי אומרת שלהיות הורה, מהנדסת (ביילי היא, במקצועה, מהנדסת בתחום הטלקומוניקציה), אישה".

לדבריה, "כשאתה עובר ניסיון טרנסג'נדרי ועובר לצד השני, אתה רק רוצה להמשיך בחיים הנורמליים, עם הבעיות הנורמליות. לכן, זה דבר נפלא. אני ממש לא רוצה שזה יאפיל על כהונתי בתור ראש עיר".

גרושתה של ביילי אמרה עליה, בראיון לעיתון הבריטי Daily Mail, כי "היא אדם לחלוטין לא אנוכי. היא רוצה לעזור לאחרים ולהותיר רושם חיובי על הקהילה".

ביילי אינה הפוליטיקאית הטרנסג'נדרית הראשונה. מספר טרנסג'נדרים הגיעו לעמדות השפעה פוליטיות: ג'ורג'ינה באייר כחברת פרלמנט בניו-זילנד, ולדימיר לוקסוריה כחברת פרלמנט באיטליה וד"ר קים קוקו וואמוטו כחברה בוועדת החינוך של מדינת הוואי בארצות הברית.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...