עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בעלת ה"מינרווה" - מאמצת ילדת בת זוגתה

זאת בעקבות קביעה של בית המשפט לענייני משפחה. בן שמחון: "אין שום סיבה שגייז לא יהיו הורים חוקיים. זה חשוב, בעיקר לילד"

גלית בן שמחון, מבעלות הפאב הלסבי "מינרווה", תוכר כאם לניקי, שבאה לעולם לפני 4 שנים וחצי מרחמה של בת זוגתה, ג'יין סטיוארט. החלטה על כך התקבלה לאחרונה על ידי השופטת חנה ריש רוטשילד מבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן. השבוע מתכוונות בנות הזוג לחגוג במסיבת אימוץ במינרווה.

בן שמחון אמרה כי "התחלנו את התהליך עוד לפני לידתה של הילדה. בת זוגתי ואני כרתנו בינינו 'הסכם יחסים'.. מהרגע שהיא נכנסה להריון, הגדרתי את הילדה כילדה שלי ולכן החלטתי לעשות את הסכם ממון שמחלק את הירושה בין שלושת הילדים - שני הילדים הביולוגיים שלי והבת הביולוגית של ג'יין". לדבריה, "ההסכם מטפל בכל הדברים במצבים של מוות, נכות, גירושין, הסדרי ראייה וכו'...".

בן שמחון הוסיפה כי "על אחת כמה וכמה מפני שאני לא אמא חוקית של הילדה, הייתי צריכה לוודא שיהיו בהסכם כל המצבים שיכולים לקרות. ניגשנו לבימ"ש ואחרי שנה וחצי - שנתיים קיבלתי אפוטרופסות. זה אומר שאם קורה משהו לג'יין, אני זו שמקבלת את הילדה. באותו מעמד גם אישרתי באופן חוקי את ההסכם.

בן שמחון אמרה כי סטיוארט והיא הגישו בקשה לאימוץ "ולפני כמה שבועות, בית המשפט אישר אותה והוציא צו אימוץ בלתי הפיך שאומר שהילדה מאומצת על ידי, שאני אמא שלה לכל דבר. עכשיו, לילדה רשומות במשרד הפנים שתי אמהות".

בן שמחון העידה כי "באותו היום הלכתי למשרד הפנים, כי היה חשוב לי שאני אופיע בתעודת הלידה של הילדה והיא תופיע בתעודת הזהות שלי. מאחר שהמחשב לא יכול לקלוט שתי אמהות לילדה, רשמו את זה בתוכנת WORD וישלחו לנו את הספח. אני מחכה שהוא יגיע בדואר בכל יום. עם זאת, קיבלנו תעודת לידה בה מופיעות שתי אמהות".

היא הוסיפה כי "אני קוראת לכל זוג הומואים ולסביות שמגדלים ילדים ביחד להגיש בקשה. אין שום סיבה שהם לא יהיו הורים חוקיים. זה חשוב, בעיקר לילד".

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...