עוד בתרבות ובידור
 >  > 

טטיאנה שונביץ' הלכה לעולמה בגיל 54

שונביץ', פעילה בולטת בקהילה הגאה הרוסית, הקימה וניהלה את המועדון "אצל שוניה", קבוצות גאות באגודה ובקל"ף ועוד

טטיאנה שונביץ', פעילה בולטת בקהילת הגייז הרוסית בישראל ובעלת המועדון "אצל שוניה" נפטרה אמש (ג') בגיל 54. פעילים בקהילה הוכו בתדהמה עם דבר מותה של שונביץ', ואמרו כי מדובר באובדן כבד מאוד לקהילה הגאה דוברת הרוסית בישראל. שונביץ' תובא למנוחות בבית העלמין ירקון.

שונביץ' החלה את פעילותה לגיבוש של הקהילה הלסבית בלנינגרד, ברית המועצות, כבר בסוף שנות ה-80. היא ארגנה מסיבות פרטיות, תערוכות של אמניות לסביות ועוד. לאחר נפילת השלטון הסובייטי וביטול החוק נגד הומוסקסואליות ברוסיה, לקחה שונביץ' חלק בארגונים לסביים הראשונים שקמו ברוסיה: "ספו פטרסבורג" וקרן צ'ייקובסקי למען המיעוטים המיניים. בשנת 1993 בדירתה בסט. פטרסבורג צולם סרט תיעודי לסבי - "לחברות שלי" - הראשון בתולדות הקולנוע הרוסי. הסרט הוקרן בהצלחה בפסטיבל קולנוע גאה בברלין.

בשנת 1996 עלתה שונביץ' לישראל יחד עם בנה, וכשנה מאוחר יותר היא הכירה את בת זוגה שליוותה אותה עד יומה האחרון. בשנת 2000 שונביץ' הקימה עם מספר בנות קבוצה ללסביות דוברות רוסית בארגון קל"ף, ולקחה חלק בהקמת קבוצה מעורבת (הומו-לסבית) דוברי רוסית באגודה.

בחודש ספטמבר 2001 פתחה שונביץ' את המועדון "אצל שוניה", אותו היא ניהלה במשותף עם בת זוגה. המועדון, שהחל את דרכו בדירה פרטית, הפך לאחד ממקומות הבילוי הגאים הוותיקים והפופולרים בישראל. בקרוב עתיד המועדון להיפתח במקום חדש, ובו יוצגו עבודותיה של שונביץ' בתחום האמנות הפלסטית.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...