עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"על ארגוני הקהילה להפסיק לשתוק"

בארגון "ביסקסואלים בישראל" תוקפים את "קו הפעולה הפסיבי", לטענתם, של ארגוני הקהילה וקוראים לסולידריות עם הבית הפתוח

ארגון "ביסקסואלים בישראל" שיגר אתמול (ה') מכתב למוסדות ואישי ציבור רבים בישראל, ובו קריאה להפסקת האלימות וההסתה נגד הקהילה הגאה. במכתבו, פנה רכז הארגון, עו"ד דניאל הופמן, לארגונים ופעילים מרכזיים בקהילה, חברי כנסת ושרים, בכירים במערכת המשפט והאכיפה, רבנים ראשיים וכן אמצעי תקשורת שונים.

מכתב זה בא בעקבות ההסלמה בקריאות לאלימות כלפי חברי הקהילה הגאה ונגד המצעד בירושלים. נוסף לו מכתבים וגילויי דעת שפרסמה האגודה, תא הסטודנטים "העשירון האחר" ותגובות של מארגני המצעד, אנשי "הבית הפתוח".

כבר בחודש פברואר, שיגרה התנועה מכתב דומה, בה התריעה על שתיקת אישי ציבור נוכח התבטאויות חריפות של ח"כ מש"ס על רקע מערכת הבחירות שבה עלה נושא זכויותיה של הקהילה ההומוסקסואלית בישראל. במכתב, חזה הארגון את התפרצות האלימות בירושלים ובמקומות נוספים בארץ, על רקע האיומים מצד רבנים ואנשי ציבור בולטים בתנועה הדתית ובארגוני הימין.

במכתב שנשלח בפברואר כתב הופמן כי " אנו מצויים היום במצב של "הומניזם מתגונן"; אם במסגרת הפלורליזם, נאפשר דמוניזציה של אזרחים שומרי חוק שכל "פשעם" הוא נטייתם המינית השונה, אם נאפשר לכל איש ציבור לרמות את הציבור באמצעים מניפולטיביים ופסאודו-מדעיים ובכך להטיל תווית על ציבור שלם וגדול בישראל, בל נתפלא אח"כ שאנשים נוספים יפלו קורבן לפשעי שנאה ובורות".

המכתב, שנשלח אף הוא בתפוצה רחבה, זכה להתעלמות כמעט מוחלטת מצד הגורמים המכותבים. היחידים שבחרו להגיב לו היו חברי הכנסת גלאון ואבו-וילן ממרצ.

הופמן אמר היום ל-GoGay כי "נוכח שתיקת ארגוני הקהילה והקו הפסיבי בו נוקטים מנהיגיה, נוכח השארת הבית הפתוח בודד במערכה, נוכח שתיקת ח"כים ואנשי ציבור שתפקידם מתן ייצוג הולם לכל המגזרים, מצאתי לנכון לנסות ולקרוא לכולם לצאת מאילמותם".

"לא יכול להיות", הוסיף, "שלמעט דוברים בודדים ומוכשרים כמו חברי המועצה פנקס ונתנאל, קהילת הלהט"ב בישראל על ארגוניה ופעיליה, לא תנצל את כל קשריה ומהלכיה על מנת ליצור מחאה ציבורית וסחף חיובי כלפי הקהילה בעניין זה, היכן כל בעלי התפקידים, הדוברים, בעלי העסקים, בעלי ההשפעה והמובילים?"

בין היתר כותבת התנועה במכתב: "והנה 'הריון החטא' הגיע לסיומו. חודשי השתיקה נסתיימו. רמות הסתה כמותם לא נראה עוד, הביאו לימים שטופי משטמה. הולדת מצעד הגאווה בירושלים, שהחלה כפרויקט בעל הכרה בינלאומית, הפך להיות איום ממשי על ביטחונם של אזרחים שווי זכויות במדינתנו".

בפסקה המיועדת לאנשי מערכת החוק הישראלית נכתב:" אני קורא לכם (שוב) לצאת מאילמותכם, להשמיעו ולעשות כל שביכולתכם כדי להצדיק את אמון הציבור בכם. כדי לקרוא קריאה ברורה ונוקבת נגד האלימות [...] עברות פליליות כגון: דבר שבח לאלימות, הסתה, גזענות. על כולנו לעשות שימוש מכשירי בכלים המשפטיים, אך גם ובעיקר באמצעים חינוכיים וציבוריים. על כולנו לגלות אחריות, שכן 'כוח ללא אחריות משול להפקרות'", נכתב.

"עלינו ללמוד מעברנו. הוא מציין את האקלים האלים ששרר בארץ לפני רצח רבין וכן את רדיפת המיעוט היהודי ערב "ליל הבדולח", עת ישבו המשכילים ואישי הציבור בחיבוק ידיים", הוסיף הופמן. הארגון פנה בימים האחרונים לארגונים נוספים בקהילה, במטרה לעודד יוזמות תמיכה נוספות, כדי ליצור סולידאריות עם הבית הפתוח וחברי הקהילה בירושלים.

גילוי נאות: דניאל הופמן הוא חבר במערכת GoGay

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...