עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מחקר: 45% מהגייז בניו זילנד גרים באוקלנד

זאת לעומת 26% מכלל הגברים בני 15 ומעלה במדינה. זאת ועוד: ב"בירה ההומואית" של ניו זילנד יש אזור גאה, בן כמה קילומטרים

ה"בירה ההומואית" של ניו זילנד היא אוקלנד: מחקר חדש שעשתה קרן האיידס של ניו זילנד גילה כי 45% מההומואים במדינה גרים בעיר זו. זאת בהשוואה ל- 26% מכלל הגברים בגילאי 15 ומעלה במדינה. תוצאות המחקר מתבססות על מרשם האוכלוסין של ניו זילנד ועל סקר התנהגות מינית משנת 1996.

מעבר לכך, נראה כי הומואים רבים גרים באזור ספציפי בעיר, המשתרע על פני כמה קילומטרים. החוקר פיטר סקסטון אמר כי 13% מההומואים של ניו זילנד גרים באזור זה. סקסטון אמר כי "ההסבר הכי סביר לתוצאות הוא הגירה. לגברים הומואים יש את אותה תשוקה בסיסית משותפת למציאת בן זוג, להיות מובנים, כפי שלכל האחרים יש. זה לא מפתיע שבהיות ההומואים אחוז קטן מהאוכלוסייה, הם רוצים להיות בקהילה אחת".

סקסטון הוסיף כי במשך זמן רב, הייתה בעיה של היעדר נתונים על ההגירה הגאה בניו זילנד. לדבריו, "הנתונים האלה הם צעד ראשון וחשוב בהתמודדות עם הבעיה הזאת.". הוא הוסיף כי נתונים אלה מאפשרים למחקרים על בריאות של הומואים ניו זילנדים להיות "יותר אפשריים". בימים אלה, מתכוונים בקרן האיידס של ניו זילנד לפענח סקר דומה שנעשה השנה, ולראות האם לעלייה במחירי הבתים ולשיפורים הטכנולוגיים בתחום התקשורת יש השפעה על מקומות מגוריהם של הומואים ניו זילנדים. עם תוצאות סקר זה, מצטרפת אוקלנד לשורה של ערים אחרות בעולם שיש בהן ריכוזים גדולים במדינותיהן של אוכלוסיה גאה, בהן סן פרנסיסקו, אמסטרדם, לונדון, ניו יורק ותל אביב.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...