עוד בחדשות ודעות
 >  > 

כ- 25 פעילי מרצ הפגינו מול לשכת פרס

ההפגנה - בעקבות חתימתו של פרס על עצומה נגד קיום המצעד בי-ם. דרור מזרחי, יו"ר הצבעים שלנו, על החתימה: "צעד של לוזרים"

כ- 25 פעילים של מרצ הפגינו היום (שלישי) מול לשכתו של המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, לאחר שזה חתם אתמול, במהלך פגישה עם הרב עובדיה יוסף, על עצומה של ש"ס נגד קיומו של מצעד הגאווה העולמי בירושלים. המפגינים קראו לעבר פרס סיסמאות בהן: "פרס, פרס, אל תדאג, גם אותך עוד נראה על דראג".

דרור מזרחי, יושב ראש הצבעים שלנו, תנועת הנוער הגאה של מרצ, אמר כי "אמרנו שאנחנו לא רוצים נשיא שמוכר את חירויות הפרט וחופש הביטוי לטובת הכיסא שלו. הוא סוגר דילים עם החרדים כדי להצליח להשיג בכל מחיר את כיסא הנשיאות. הוא עושה צעד של לוזרים ששם אותו למחנה החשוך ביותר בכנסת, שהיה שמח לראות פה ישראל חשוכה, שחיה קרוב לימי הביניים".

יושב ראש ש"ס, השר אלי ישי, אמר למהדורת "מבט" של הערוץ הראשון, שחשפה אתמול את דבר חתימתו של פרס, כי "לא היה לי ספק ששמעון פרס יחתום על העצומה כי הוא בין אלה שמובילים כנגד, בין אלה שתמיד חשבו שהדבר הזה לא נכון". ישי טען כי מצעד הגאווה יכול להביא לפיקוח נפש ול"תוצאה מאוד חמורה".

שמעון פרס מוזכר בימים אלה כמועמד להיות הנשיא הבא של מדינת ישראל. ב- Y-NET פורסם כי בפגישה אתמול בינו לבין הרב יוסף נבחנה האפשרות שש"ס תתמוך במועמדותו של פרס לנשיאות. פרס התבטא בעבר נגד קיומו של מצעד גאווה עולמי בירושלים "שכן היא מרכז של שלוש דתות והדבר פוגע ברגשות המוני מאמינים בכל העולם, שהעיר הזאת קדושה להם", לדבריו. בלשכתו של פרס הדגישו אז כי הוא לא דיבר נגד ההומואים.

יועצו של פרס, יורם דורי, אמר בתגובה כי "את מצעד הגאווה ניתן לקיים בכל מקום אחר. לא חייבים לקיים את המצעד בעיר המקודשת לשלוש הדתות ושיכול להכעיס את שלושתן".

הידיעה פורסמה לראשונה ב- 5/9/2006 | 11:12.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...