עוד בחדשות ודעות
 >  > 

המשטרה: לא נאשר קיום המצעד ב- 21/09

טוענת: יש לנו בתקופה זו, ערב ראש השנה, עומסים מבצעיים גדולים. הבית הפתוח: אנחנו נחושים לקיים את המצעד בתאריך המקורי

המשטרה הודיעה כי לא תאשר את קיומו של מצעד הגאווה בירושלים בתאריך המיועד לו - 21/09, בטענה כי מדובר ביום לפני ערב ראש השנה וכי למשטרה יש בתקופה זו עומסים מבצעיים רבים. במשטרה טענו כי אם תוגשנה בקשות על קיום המצעד בתאריכים אחרים - הן תישקלנה.

דובר משטרת ירושלים, סנ"צ שמוליק בן רובי, אמר כי "ב- 21 לחודש לא נאשר את מצעד הגאווה כי זה ערב ראש השנה ולמשטרת ירושלים יש מטרות רבות אחרות עם עומסים מבצעיים גדולים, כמו שמירת הסדר והביטחון ערב החג. באשר לתאריכים אחרים, נשקול אם לאשר אותם או לא אם תוגש בקשה - מתי, איפה, באיזו מתכונת ואיך".

המשטרה לא אישרה מוקדם יותר הקיץ אירועים נוספים של הקהילה, בהם משמרת מחאה נגד הומופוביה שארגן הבית הפתוח ומשמרת מחאה ליד איצטדיון טדי, כשנערך שם "מצעד הענווה" של הרב אמנון יצחק - משמרת אותה ארגנה תנועת "הצבעים שלנו", תנועת הנוער הגאה של מרצ. את "מצעד הענווה", לעומת זאת, היא אישרה.

נועה סתת, המנכ"לית הנכנסת של הבית הפתוח, אמרה בתגובה כי הארגון "נחוש לקיים את המצעד ב- 21/09 תוך ביטוי ברור של מסרי הדמוקרטיה והפלורליזם שהקהילה מבטאת". לדבריה, "חשוב שעיריית ירושלים והמשטרה לא ינסו לעמוד בדרכו של חופש הביטוי, יתעשתו וייכנסו לדיאלוג ענייני עם הבית הפתוח ביחס לאירועים שיתקיימו ב-21/9.. במידת הצורך, לא נהסס לעתור לבית המשפט".

סתת אף הביעה תמיהה על כך שתשובת המשטרה לפניית הבית הפתוח מופיעה בתקשורת, בעוד הארגון עצמו לא קיבל תשובה בעניין.

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, אמר כי המשטרה לא הייתה מאשרת את קיומו של המצעד גם אם הוא היה מתקיים בתאריך אחר. "משום מה, מקננת בי התחושה שלו מצעד הגאווה היה נקבע ל- 20 לאוקטובר, משטרת ישראל הייתה מודיעה שזהו יום צום של יהושפט השומרוני או משהו בדומה לכך. בעיניי זהו ניסיון לסתום פיות ולהצר את צעדינו תוך שימוש בתירוצים שונים ומשונים, ואין להשלים עם זאת. החלטת המשטרה איננה סוף פסוק ואנו נאבק על זכותנו הלגיטימית לערוך את המצעד בתאריך שנקבע".

יושב ראש "הצבעים שלנו", דרור מזרחי, אמר כי "המשטרה שוב מוכיחה את התעלמותה מזכויות הקהילה הגאה להביע את עמדתה בחופשיות ובגאווה". לדבריו, מי שנוהגים בפרובוקטיביות במקרה זה הם החרדים ולא הקהילה הגאה. מזרחי הוסיף כי "אנו מצפים מהממשלה להגיב ולהתערב". ח"כ זהבה גלאון (מרצ) פנתה לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, בבקשה לשקול את בקשת הבית הפתוח שוב.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...