עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מצעד הגאווה בירושלים - ב- 21/09

הבית הפתוח: התאריך הזה גם קרוב מספיק וגם מאפשר היערכות אופטימאלית. ועד הארגון בחר יושב ראש חדש - יעקב בן שמש

הבית הפתוח החליט לקיים את מצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי, 21/09/06, יום לפני ערב ראש השנה. המצעד ייצא מגן העצמאות ויסתיים בגן הפעמון, שם מבקש הארגון לקיים הפנינג. בבית הפתוח מסבירים כי בחרו בתאריך זה כי הוא מאפשר קיום האירוע במהרה מזה אולם נותן מספיק זמן להיערכות מזה. הארגון העביר לפני ימים אחדים בקשות לקבלת אישורים מתאימים לקיום המצעד וההפנינג מהמשטרה ומעיריית ירושלים. תשובות לבקשות אלה טרם נתקבלו.

מנכ"ל הבית הפתוח, חגי אלעד, אמר כי "חשוב לנו לקיים את המצעד בהקדם האפשרי. עד ל- 21/09 זה פרק זמן סביר, שמאפשר היערכות אופטימלית. בישראל אמנם נוטים לדחות דברים לאחרי החגים, אבל , להבדיל - המצעד יתקיים לפני החגים".

המשטרה היא זו שמחליטה האם להתיר את קיומו של המצעד או לא, אולם גן הפעמון, המקום בו מבקש הבית הפתוח לקיים את ההפנינג, הוא שטח מוניציפאלי, ועל כן על הבית הפתוח לבקש אישור מעיריית ירושלים להשתמש בו. בפסק דין שנתן במאי השנה, קבע בית המשפט המחוזי בירושלים כי אסור לעירייה להפלות בהקצאת המשאבים שלה בין ציבורים שונים בעיר.

הבית הפתוח אף בחר לאחרונה את יעקב בן שמש לתפקיד יושב ראש הארגון, במקומה של נועה סתת. סתת תהיה, החל מראשית ספטמבר, מנכ"לית הבית הפתוח במקומו של חגי אלעד, שעוזב את תפקידו. היום (ראשון) נמסר כי עקב נסיבות אישיות, בן שמש לא יוכל למלא את תפקידו עד אחרי החגים ועד אז תחליף אותו סגניתו, אלנה קאנטי.

קאנטי, שנכנסה לתפקידה אתמול, אמרה כי כיושבת ראש הועד בפועל, בחודש הקרוב ניצבות בפניה שתי משימות: קיום המצעד ודאגה שחילופי הגברי בהנהלת הבית הפתוח יעברו על הצד הטוב ביותר. "יש הרבה מאוד תכניות לבית הפתוח", הוסיפה, "ואנחנו מקווים שזה יתגלגל על הצד הטוב ביותר".

קאנטי היא מנהלת שיווק בת 44 העובדת בחברת היי-טק. היא חברה בבית הפתוח מאז הקמתו. בעבר היא הייתה חברת ועד הבית הפתוח למשך שנתיים, ולפני כשנה וחצי נבחרה בשנית. קאנטי עתידה לסיים את כהונתה בוועד בבחירות הקרובות, שתתקיימנה בחודש דצמבר או בחודש ינואר, ואף הודיעה על כך לחברי הועד.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...