עוד בחדשות ודעות
 >  > 

2 קטינים מואשמים בתקיפת גייז בירושלים

המשטרה הגישה כתבי אישום נגד שני קטינים, החשודים שתקפו הומואים וטרנסקסואלית באלימות קשה לפני כשנה בשכונת ארנונה

המשטרה הגישה כתבי אישום נגד שני קטינים החשודים בתקיפת גייז בירושלים לפני כשנה. השניים יועמדו לדין בגין תקיפה על רקע הומופובי, לאחר שנתפסו על ידי משטרה שהוזמנה למקום ועצרה אותם זמן קצר לאחר האירוע.

תחילת הפרשה, שפורסמה לראשונה ב-GoGay, בחודש אוגוסט לפני שנה. שלושה צעירים שעשו את דרכם למסיבת גייז בבירה, הותקפו על ידי חבורה של כחמישה עשר נערים בגילאי 18-14, בשכונת ארנונה בירושלים. התוקפים הבחינו באחת מבנות החבורה, אישה טרנסקסואלית, והחלו להציק ולהטיח קללות וגידופים בצעירים.

העימות המילולי המשיך והתוקפים מואשמים כי החלו להכות את הגייז שניסו לעזוב את המקום. אחד הצעירים שהותקפו, מיכאל (24, השם המלא שמור במערכת) אמר הבוקר (ה') כי התקיפה הייתה "משוללת כל רסן". לדבריו, "מלבד קללות ואלימות מילולית, הם היכו בנו באגרופים, סטירות, בעיות וחבטות קשות".

"לאחר המקרה הזעקנו את המשטרה, ולמקום הגיעו שני ג'יפים של מג"ב וניידת משטרה. השוטרים שהגיעו למקום הצליחו לתפוס שניים מהנערים, ומאוחר יותר נסענו לתחנת מוריה להגשת תלונה", סיפר מיכאל. המותקפים פנו לבית הפתוח בירושלים, שם קיבלו סיוע והכוונה מאנשי הארגון.

בעקבות התקיפה, סבל הצעיר מכאבים בלסת, וניגש לטיפול רפואי. צילום רנטגן שנערך מאוחר יותר גילה שבר שנגרם במהלך התקיפה, ומיכאל אושפז בבית החולים הדסה עין-כרם שם עבר ניתוח לאיחוי הלסת השבורה. בהמשך, הוא עבר שורה של טיפולים רפואיים, ובהם טיפולי פיזותרפיה הנמשכים גם כיום, לצורך שיפור מצבו.

המשטרה הגישה את כתב האישום לפני מספר שבועות, לאחר עשרה חודשי חקירה. דיון נוסף בפרשה, עליה הוטל חיסיון בשל העובדה ששני התוקפים הם קטינים, עתיד להתקיים בעוד כחודש. בנוסף לתביעת המשטרה, צפויים הצעירים לעמוד גם לדין אזרחי. "אחרי שהתיק יסגר, המשטרה תעביר את הפרטים לעורך הדין שלי ואגיש נגדם תביעה אזרחית", אמר מיכאל.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...