עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בשבוע הבא: דיון - מצעד בי-ם - כן או לא?

הבית הפתוח דחה את המצעד לאחרי המלחמה, עתה הוא מקיים דיון בעניין. חגי אלעד: ההנהלה תשמע את הפעילים ותחליט בהקדם

לאחר שבוע אירועי הגאווה העולמיים, ובמרכזם משמרת המחאה נגד ההומופוביה במסגרתה נעצרו שני מפגיני שמאל על ידי המשטרה, החליטו בבית הפתוח לקיים דיון מיוחד על מנת לשמוע את דעתם של חברי הקהילה - האם צריך לקיים מצעד גאווה בירושלים או לא? האירוע יתקיים בבית הפתוח ביום ראשון הקרוב ב- 19:00. הדיון מתקיים לאחר שבמהלך המלחמה האחרונה בצפון, החליט הבית לדחות את המצעד עד שהמלחמה תסתיים.

מהבית הפתוח נמסר כי "עם סיום מצב המלחמה, ובהתאם להודעה של הבית הפתוח ערב אירועי הגאווה העולמיים (הודעה לפיה המצעד יידחה, כאמור, עד לאחר המלחמה - GoGay), עולה כעת שאלת קיום מצעד גאווה בירושלים. מאחר שהדעות בקהילה לגבי הצורך לקיים כעת מצעד הן חלוקות, אנו מעוניינים לקיים מפגש רחב של אנשי הקהילה, בין אם הם חברים בעמותה ובין אם לאו, כדי לשמוע את הדעות השונות לפני קבלת החלטה".

מנכ"ל הבית הפתוח, חגי אלעד, אמר כי "כמו תמיד, אנחנו מאוד קשובים לקולות שעולים מהקהילה. הנהלת הבית הפתוח מעוניינת לשמוע מקשת רחבה של פעילים על מנת לגבש עמדתה". בתשובה לשאלה מדוע הם מקיימים דיון על קיום המצעד לאחר שהודיעו כי הוא יידחה עד לאחר המלחמה, השיב אלעד כי "אנחנו לא רוצים להיות תקועים בהתנהלות אוטומטית וזה נראה לי דבר ראוי וקהילתי ומתבקש. אמרנו משהו. לגבי מה שיהיה יש להתאזר בסבלנות. קיום הדיון יכול לפתוח לכל מיני כיוונים". לדבריו, "ההנהלה תשמע מה יש לפעילים לומר ותקבל את ההחלטה המתאימה בהקדם האפשרי".

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל (מרצ), תומך בקיומו של המצעד: "אני מאמין בחשיבותו של המצעד גם השנה ונראה לי נכון לקיימו, גם אם הוא לא יהיה עולמי. אני יכול להבין את ההתלבטות לאחר שנה כה סוערת ואחרי תקופה כזאת קשה, מה גם שאירועי הגאווה העולמיים האחרים כבר התקיימו, אבל, בכל זאת - ירושלים והקהילה זקוקות למצעד. אם לא יתקיים מצעד, זה יהיה ניצחון לכל המתנגדים". נתנאל אמר כי הוא יגיע לדיון ביום ראשון "על מנת לשמוע אחרים ולהשמיע את דעתי".

אירועי הגאווה העולמיים, ובכללם מצעד הגאווה העולמי, תוכננו בתחילה לאוגוסט 2005, אולם הם נדחו בשנה, לטענת אנשי הבית הפתוח עקב אירועי ההתנתקות. במהלך השנה שחלפה, ובמיוחד בפתח הקיץ הנוכחי, סבלה ירושלים מגל של הומופוביה ומגינוי לאירועים מצד גורמים כאלה ואחרים, בעיקר חרדים. זמן מה לפני מועד קיומו של מצעד הגאווה העולמי, 10/08/06, פרצה המלחמה בלבנון, ובבית הפתוח החליטו לדחות שוב את קיומו של המצעד. הפעם הסיבה הייתה המלחמה. עתה, מעלים בבית הפתוח את השאלה האם צריך בכלל לקיים מצעד גאווה בירושלים.

פרסום ראשון: 20:20 | 17/8/2006.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...