עוד בחדשות ודעות
 >  > 

המשטרה סירבה לאבטח הפגנה נגד הומופוביה

טענה: הבית הפתוח לא מתחייב להשתלט על אנשיו. הבית הפתוח: המשמרת תתקיים כמתוכנן. שני הגופים נמצאים בשעות אלה במו"מ

המשטרה סירבה לאשר את קיומה של משמרת המחאה נגד ההומופוביה של הבית הפתוח שאמורה להתקיים מחר (חמישי) מול גן הפעמון בירושלים. במשטרה טענו כי אנשי הבית סירבו להתחייב לשלוט באנשיהם. מהבית הפתוח נמסר בתגובה כי המשמרת תתקיים כמתוכנן. שני הגופים נמצאים בשעות אלה במשא ומתן.

משמרת המחאה של הבית הפתוח מתקיימת במקומו של מצעד הגאווה העולמי, שאמור היה להתקיים בירושלים מחר ונדחה לתאריך בלתי ידוע. המשטרה סירבה לבקשת הבית הפתוח לאבטח את המשמרת בטענה כי אנשי הארגון מסרבים להתחייב לשלוט באנשיהם במהלך האירוע.

מנכ"ל הבית הפתוח, חגי אלעד, אמר בתגובה כי "כפי שהמשטרה יודעת היטב, ואף מכירה בעובדה חוקית זו, משמרת מחאה מסוג זה אינה דורשת אישור משטרתי. לבית הפתוח ניסיון רב בארגון ארועים מעין אלה באופן שלו, מסודר ומאורגן במקצועיות. למרות הודעתה התמוהה של המשטרה, אנו ממשיכים בדיאלוג עם מפקד המחוז. בכל מקרה, משמרת המחאה המיועדת למחר בשעה 18:00 מול גן הפעמון תתקיים במועדה, כחוק וכמתוכנן".

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, אמר בתגובה להחלטת המשטרה כי "למשטרה היה אולי נוח יותר שכל אירועי הקהילה היו מתקיימים מאחורי דלתיים סגורות אבל היא חייבת להבין שגם אנו זכאים לבטא את עצמנו במרחב בציבורי". לדבריו, "האירוע אותו מארגן הבית הפתוח הוא חוקי לחלוטין, אינו דורש אישור משטרתי ואין כל מניעה לקיימו. המשטרה צריכה להתעשת ולא לתת פרס למסיתים ולפורעי החוק שמתכנסים ומפגינים באין מפריע".

דובר האגודה, שי דויטש, אמר כי "זוהי פגיעה נוספת של המשטרה בזכויות האדם שלנו כאזרחי מדינת ישראל. בעוד ירושלים גדושה באירועים רבים המתקיימים בה בימים אלה, מסרבת המשטרה, פעם אחר פעם, לאפשר לקהילה לקיים את אירועיה, סירוב שנובע מתוך פחד להתעמת עם החרדים ולבצע תפקידה בהגנה על החוק העומד לצידנו. על חברי הקהילה באשר הם וכל מי שנושא זכויות אזרח וצביונה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית יקר ללבו להגיע לירושלים ולקחת חלק במשמרת המחאה".

שלשום בוטלה משמרת מחאה של תנועת "הצבעים שלנו", שאמורה הייתה להתקיים מול "מצעד הענווה" של הרב אמנון יצחק באיצטדיון טדי בירושלים, לאחר שהמשטרה הודיעה כי לא תאבטח אותה. המשטרה טענה אז כי היא מאבטחת אירועים במסגרת אירועי הגאווה העולמיים בירושלים. יצוין כי הבוקר, אבטחו שוטרים את עצרת המחאה נגד גדר ההפרדה שהתקיימה במסגרת האירועים.

ארגונים שונים בקהילה, בהם האגודה, העשירון האחר והצבעים שלנו, הפיצו את דבר משמרת המחאה ברשימות התפוצה שלהם וקראו להגיע אליהן.

פרסום ראשון: 14:10 | 9/8/2006. עדכון אחרון: 01:57 | 10/8/2006.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...