עוד בחדשות ודעות
 >  > 

עשרות השתתפו בעצרת מול גדר ההפרדה

נועה סתת: "ההפגנה - לא עניין פוליטי, זה עניין קהילתי". מרבית המשתתפים - חברי משלחות שהגיעו לאירועי הגאווה העולמיים מחו"ל

כמה עשרות בני אדם השתתפו הבוקר (רביעי) בעצרת שארגן הבית הפתוח מול גדר ההפרדה, בקטע שבין ירושלים לבית לחם. לטענת אנשי הבית, העצרת נועדה להזדהות עם הומואים פלסטינים שאינם יכולים להגיע לאירועי הגאווה העולמיים בגלל הגדר. מרבית המשתתפים היו חברי משלחות שהגיעו לאירועים מחוץ לארץ.

צילומים: הבית הפתוח

משתתפי העצרת עמדו במקום המרוחק כ- 100 מ' מהגדר עצמה והמרוחק מנקודת יישוב. הם שרו שירי שלום ונשאו שלטים בעברית, ערבית ואנגלית, עליהם נכתב: "עיר מחולקת - קהילה אחת" ו"יש לנו אהבה והיא תנצח". יושבת ראש הבית הפתוח, נועה סתת, טענה כי העצרת של הבית הפתוח מול גדר ההפרדה "אינה עניין פוליטי, זה עניין קהילתי. לגדר ההפרדה יש גם משמעויות קהילתיות ואנחנו רואים את זה כך". לדבריה, "אנחנו רק מביעים את הצער שלנו, שהוא א-פוליטי, לגבי ההשלכות המאוד קשות של החומה על הקהילה. בבית הפתוח, אנחנו מחוייבים לקיום קהילה מעורבת, ישראלית ופלסטינית".

ג'ולי דורף, יושבת ראש במשותף של אירועי הגאווה העולמיים, נשאה בעצרת שלט באנגלית עליו נכתב: "סיימו את הכיבוש, הפסקת אש עכשיו!" דורף אמרה כי היא הגיעה לעצרת כי "חשוב לי שלקהילה הגאה לא יהיה אכפת רק מהקהילה הגאה כי אם גם מסוגיות אחרות של צדק. אי הצדק הבולט ביותר כאן הוא הכיבוש של פלסטין". "אני מסכימה עם הסיסמא 'אהבה ללא גבולות' (סיסמאת אירועי הגאווה של הבית הפתוח - GoGay)", אמרה, "אבל אני לא מאמינה שחומות ומחסומים הם הדרך לשלום. יהיה שלום כשתוקם מדינה פלסטינית". ברנדון סו הגיע לאירועים מטורונטו, קנדה, יחד עם חברים בארגון Pride Toronto אליו הוא משתייך. סו החזיק במהלך העצרת את דגל קנדה ואמר כי "החומה הזאת היא דבר עצוב, היא מפרידה בין אנשים". בתשובה לטענה כי החומה מעניקה ביטחון לישראל, אמר סו כי "יש דרכים אחרות מהפרדה בין אנשים להעניק ביטחון, למשל: תקשורת, דיאלוג". הוא אמר כי "באתי לכאן כדי להזדהות עם האנשים מהצד השני שלא יכולים להשמיע את קולם".

לדבריו, "אם קנדה הייתה בונה חומה ואנשים מחוץ לקנדה היו באים ואומרים שזה לא בסדר - הייתי מסכים אתם". היום מתקיים במסגרת האירועים גם כנס בין דתי, עם אנשי דת משלוש הדתות המונותיאיסטיות. מחר מתכננים בבית הפתוח לקיים החל ב- 18:00 משמרת מחאה נגד ההומופוביה בגן הפעמון. לאחר המשמרת, ב- 20:00, תחל מסיבה באומן 17 בירושלים, עם מוזיקה שינגן DJ יובל זך. קורין אלאל תארח במסיבה את דנה ברגר ופאנק'נ'שטיין יארחו את שאנן סטריט, סולן להקת "הדג נחש".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...