עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נפתחו אירועי הגאווה העולמיים בירושלים

בין האירועים: יום זכויות אדם, יום נוער, יום בריאות, כנס בין דתי ועוד. ההפגנה נגד גדר ההפרדה בירושלים נדחתה ליום שישי

מצעד הגאווה העולמי שאמור היה להתקיים ב- 10/08 בירושלים אמנם נדחה למועד בלתי ידוע, אולם הבית הפתוח מתכוון לקיים השבוע שורה של אירועי גאווה עולמיים אחרים שתוכננו, בהם יום נוער, כנס בין דתי והפגנה מול חומת ההפרדה בירושלים. במקום המצעד, מתכוונים בבית לקיים משמרת מחאה.

האירועים נפתחו הבוקר (א') ביום בריאות שיתקיים במרכז קונראד אדנאואר ויארח נותני שירותי בריאות וגורמי בריאות מקצועיים מהעולם. בכנס ייסקרו האתגרים בתחום הבריאות, תוך התמקדות בקהילה הגאה. במסגרת הכנס יתקיימו שני פאנלים: אחד ידון בצורך לפתח ולקדם מרכזי בריאות לקהילה ושני ידון בצרכים ובאפשרות לבניית מרכז רפואי ייעודי לקהילה בארץ.

יום 07/08 הוכרז בבית הפתוח כיום הנוער הגאה. במסגרתו יתקיימו דיון בנושא בכנסת, בהשתתפות חברי כנסת ואישי ציבור, וועידת נוער גאה שצפויה לעבד את המסרים שיועלו בישיבה בכנסת לכדי מגילת "קול הנוער". מגילה זו תופץ בקרב חברי הכנסת ואישי ציבור.

בתוך כך הוחלט בבית הפתוח לדחות את ההפגנה שתוכננה להתקיים מחר (ב') נגד גדר ההפרדה. לכתב GoGay נודע כי הסיבה לדחייה היא מותם של עשרה ישראלים בצפון הארץ. ההפגנה תצא ביום שישי בשעה 09:00 מגן הפעמון בירושלים. ההפגנה שמעוררת מחלוקת בקהילה, מתוכננת להתקיים תחת הכותרת "עיר מחולקת - קהילה אחת". בבית הפתוח טוענים כי "העצרת היא ביטוי קהילתי של הזדהות עם חברי הקהילה הפלסטינים ואחרים שאינם יכולים להגיע לאירועים". בערב שני תתקיים קבלת פנים בעיריית ירושלים בדגש על מאבק לשוויון. את קבלת הפנים יארח חבר מועצת העיר, סער נתנאל (מרצ).

ב- 08/08 יתקיים יום זכויות האדם. במסגרת יום זה יתקיימו סיורים בנושאי זכויות אדם בהשתתפות פעילים מרכזיים מהארץ ומהעולם. בערבו של אותו יום יחל הכנס הבין דתי, תחת הכותרת "אמונה ומורשת, קהילה וגאווה". כנס זה יימשך ב- 09/08. בכנס יתארחו אנשי דת יהודים, מוסלמים ונוצרים. מהבית הפתוח נמסר כי "הכנס הבין דתי יאפשר לבני כל הדתות לבחון את האופן שבו קוראים ספרי הקודש לשמירה על הזכות של כל בני האדם לחיות בכבוד. על מנת לפעול על פי ציווי זה, על כל אדם מאמין להגיע להכרה שגם בני קהילת הלהט"ב נבראו בצלם".

ב- 10/08, יום חמישי, תתקיים אחר הצהריים משמרת מחאה במקום מצעד הגאווה העולמי, שאמור היה להתקיים באותו היום. המשמרת תתכנס ב- 18:00 מול גן הפעמון בירושלים. במסגרת האירועים אף יתקיימו שורה של אירועים קהילתיים ואירועי תרבות - מסיבות, מופעים, פסטיבל קולנוע, מפגשי סופרים ומשוררים ותערוכות. פרטים נוספים על כלל אירועי הגאווה העולמיים ניתן למצוא בלוח האירועים של GoGay.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...