עוד בחדשות ודעות
 >  > 

התגובות: דחיית המצעד בי-ם - החלטה נכונה

סער נתנאל: "כל האלטרנטיבות רעות. זו האפשרות הרעה פחות". אברהם רביץ: "אני מברך ומקווה שזה יביא לביטול המצעד"

קונצנזוס נדיר בין החרדים לבין נציגי הקהילה: בשני הצדדים אומרים כי החלטת הבית הפתוח לדחות את קיומם של מצעד והפנינג הגאווה העולמיים בירושלים עקב המצב הביטחוני הינה החלטה נכונה. עם זאת, בצד החרדי מביעים תקווה כי המצעד יתבטל לחלוטין, בעוד בצד של הקהילה מביעים תקווה כי הוא יצעד במועד אחר.

אדם דוד - רוסו, שנפצע במצעד הגאווה שהתקיים בירושלים בשנה שעברה כתוצאה מדקירותיו של ישי שליסל, אמר כי "אני מרגיש המון הקלה למשמע הידיעה הזאת כי בזמן מלחמה, בו הצבא והמשטרה עסוקים בעניינים ביטחוניים, אני לא חושב שנעשה בשכל אם נצעד בירושלים, כי נימצא בסכנה. בעקרון, הייתי מגדיר קיום של מצעד גאווה בעת מלחמה כהתאבדות פוליטית. אף על פי שהאירועים לא מוגדרים בעיניי כמסיבה אלא כהפגנה חשובה, עדיין לא ראוי שנקיים אותם בזמן שהאדמה בוערת".

דוד - רוסו אמר כי "אני מסכים עם ההחלטה בתנאי שיתקיים, בסופו של דבר, מצעד גאווה ואני אלחם בשיניים למען קיומו. אף על פי שאני חושש שאני לא אחזור ממנו חי, אני אלך אליו". לדבריו, "אני ארגיש הקלה גם כי אני יודע שאני לא אסכן את החיים שלי. אני מרגיש לא בסדר עם העובדה הזאת, אבל אני בהחלט מרגיש הקלה בגלל זה. כל אדם שצועד במצעד בירושלים יודע שבבואו לצעוד - הוא מסכן את החיים שלו. זה סוג של הרגשה כזאת, במיוחד לאדם שחווה ניסיון לרצח ועמד למות". הוא הוסיף כי "אני מרגיש שבעקבות ההחלטה הזאת, נוכל להתארגן עוד יותר ונקבל יותר לגיטימציה. כל אלה ביחד מוכיחים שזו החלטה מאוד מאוד נכונה. הבית הפתוח שוב לא אכזב אותי והם יודעים מה הם עושים".

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, אמר כי "בנסיבות הקשות הללו, הבית הפתוח קיבל את ההחלטה הנכונה. צריך לזכור שכל האלטרנטיבות הן רעות, וזאת האפשרות הרעה פחות. אסור לנו להצטייר כמי שלא מפנימים את המצב הביטחוני ולכן - דחייה של המצעד עד אשר יעבור זעם וקיום שאר האירועים במועדם היא ההחלטה הנכונה. אני סמוך ובטוח שמצעד הגאווה בירושלים יתקיים, בסופו של דבר, ומהר מכפי שאנחנו חושבים. אני מקווה שכל הקהילה תדע להתאחד מאחורי ההחלטה ותתייצב למצעד בעת שיתקיים".

באגודה אמרו בתגובה להחלטה כי הם "מחזקים את ידי הבית גם בשעה זו ושותפים לדעתם כי בעת זו של מלחמה, בעוד רבים מאזרחי ישראל, שחלקם חברי קהילתנו, נמצאים תחת התקפה יום יומית, עלינו להשקיע בסיוע להם ולדחות את מצעד הגאווה בירושלים ואת מסיבת החוף בתל אביב לימים טובים יותר". לדבריהם, "אנו נמשיך לשתף פעולה ונפעל לקיומו של מצעד הגאווה בבירת ישראל".

שביעות רצון מהחלטת הבית הפתוח נרשמה גם בצד החרדי: דוברו של השר אלי ישי (ש"ס) אמר כי "פעלנו ללא ליאות להוצאתו של המצעד מירושלים מהסיבות של המרקם של העיר. ההחלטה בעינינו ראויה, רק חבל שהיינו צריכים להגיע למצב ביטחוני כזה כדי שהמצעד הזה יידחה". לדבריו, "מארגני המצעד לא פעלו עד עכשיו מתוך ההיגיון".

ח"כ הרב אברהם רביץ (יהדות התורה) אמר כי "אני מברך על הדחייה. אני מקווה שזה יביא לידי ביטול של כל העניין. אני, לדידי, רואה סיבות נוספות לכך שהמצעד הזה צריך להידחות, כמו עצם ההעצמה והעלאת הבעיה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...