עוד בחדשות ודעות
 >  > 

פרסום ראשון: מצעד הגאווה העולמי בירושלים יידחה

בבית הפתוח החליטו לדחות את המצעד בי-ם עקב המלחמה בצפון. טרם נקבע תאריך חלופי. האירועים האחרים יתקיימו כסדרם

פרסום ראשון: הבית הפתוח החליט היום (שישי) לדחות את מצעד והפנינג הגאווה העולמיים "עד אחרי המלחמה". החלטת הדחייה באה לאחר מכתב שהגיע לארגון אתמול ממשטרת ישראל ובו הודעה של המשטרה כי היא לא מאשרת את קיומו של המצעד, הן עקב החשש מאלימות ובעיקר מפני שאין למשטרה מספיק כוחות לאבטח את המצעד בשל המלחמה בצפון. עם זאת, אירועי הגאווה האחרים המיועדים להתקיים בין 6 ל- 12 באוגוסט יתקיימו כסדרם "במתכונת רגישה למצב".

מנכ"ל הבית הפתוח, חגי אלעד, אישר ל- GoGay את דבר קבלת המכתב מהמשטרה ואמר כי "המציאות החדשה, של הלחימה, טרפה את הקלפים. אף על פי שירושלים איננה תחת מתקפה, נכון למועד כתיבת שורות אלה, השינוי באזור משליך גם על ירושלים, למשל בהקשר של יכולתה של המשטרה להביא תגבורות מאזורים אחרים, כפי שהיא תכננה לעשות, על מנת לאבטח את המצעד. נכון להיום, לא רק שאין אופציה להביא תגבורות אלא שמחוז ירושלים מתגבר מחוזות אחרים".

לדבריו, "נסיבות אלה הביאו את המשטרה, בהמשך לסידרת פגישות שהתקיימה בשבוע האחרון עם דרגים בכירים במחוז ירושלים, כולל מפקד המחוז, ניצב אילן פרנקו, להודיע לבית הפתוח שהיא לא תוכל לאבטח קיומו של מצעד גאווה בירושלים ב- 10/08. בנסיבות אלה, החליטה הנהלת הבית את ההחלטה המתבקשת, האחראית והרלוונטית".

לכתב GoGay נודע כי בבית שקלו לעתור לבג"ץ באם המשטרה תחליט שלא לאשר את קיומו של המצעד, אולם החליטו, בסופו של דבר, שלא לעשות כן. בתשובה לשאלה מדוע לא עתרו לבג"ץ, ענה אלעד כי "איננו מאמינים בעתירות סרק והחלטנו, בעצה אחת עם גורמים משפטיים מובילים בקהילה ומחוצה לה, להימנע מהגשת עתירה בהקשר של המצב הנוכחי באזור". לדבריו, "הבית הפתוח נחוש, כפי שהיה קודם לכן, לקיים השנה מצעד גאווה בירושלים, כפי שהתקיים בהצלחה מדי שנה מאז 2002".

לפי שעה, לא ידוע האם המצעד שיתקיים בירושלים לאחר המלחמה, אם יתקיים, יהיה עולמי או לא. אלעד אמר בנדון כי "נכון לנקודת הזמן הנוכחית, אנחנו מאמינים שמצעד הגאווה שיתקיים בירושלים, בהמשך לקיומם המוצלח של אירועי הגאווה העולמיים בעיר במועדם המקורי, יהיה נדבך מרכזי, מוצלח ועולמי, כמתוכנן". ב- 10/08, המועד המקורי לקיומו של המצעד, מתכוונים בבית לקיים במקומו אירוע תרבות "במחאה כנגד גלי ההסתה ושנאת החינם המוטחים בקהילה". אלעד ויושבת ראש הארגון, נועה סתת, אמרו כי "אנו נחושים להיאבק על זכותנו לצעוד גם השנה בירושלים ולממש אותה בהצלחה, במסגרת השמירה על שלטון החוק וחופש הביטוי. לא ניכנע להסתה האלימה והמתלהמת נגד קהילתנו ונגד כל שוחרי הדמוקרטיה בירושלים".

אירועי הגאווה העולמיים תוכננו במקור להתקיים בישראל ב-2005, אולם נדחו גם בפעם הראשונה בשל אירועי ההתנתקות. אירועים הגאווה, שאמורים היו להיפתח ב-18 באוגוסט 2005, התקיימו בסמוך להתנתקות ובבית הפתוח החליטו לדחות אותם בשנה וזאת בשל חשש מכך שהמשטרה תסרב לאבטח את הצועדים וכן מחשש לביטולים מצד התיירים מחו"ל.

פרסון ראשון: 7/21/2006 17:37. עדכון אחרון: 7/21/2006 19:11.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...